Bilişim ve teknoloji dünyasındaki kayda değer firmaların başında gelen Apple, sansasyon yaratan ürünlerini her sene olduğu gibi yine sonbaharın başlangıcında piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Aşağı yukarı devamlı biçimde aynı dönemlerde lansman yaparken canlı yayınla bütün ülkelere de cihazlarını, yazılımlarını tanıtıyor. 2017 yılı da aslında beklentisi yüksek bir seneydi. Dolayısıyla kullanıcıların yoğun ilgisini başarıyla karşılamak da önemliydi. Özellikle iPhone serisinin onuncu yılına özel nasıl bir cihaz geleceği merak konusu iken iki modelle karşılaştık. Önce iPhone X aygıtı 10. yılın tacı olurken 6 ve 7’den sonra 8 de geldi. Kendi özellerinde detay farkları barındırırken X’in fazlaca tutulacağı yönünde iddialar var. Her ne kadar ikisinin de etiket fiyatının ülkemiz için minimum 5 bin 6 bin Türk Lirası civarında olması haberleri var. Sadece fiziksel boyutta değil yazılımsal konuya da el atan geliştiriciler halihazırda iOS 11’in beta sürümünü yayımlamışlardı. Şimdiyse yeni cihazlarla yakaladığu uyumdan da söz ederek tema, kullanım, bağlantı noktalarındaki üst düzey kaliteden de söz ettiler. Biz de yazılarımıza çeşitli içerikleri seçerken elbette sektörün gözdelerini ön plana çıkarmayı düşündük. Bu yazımızda kısa bir süre sonra Türkiye’deki teknoloji marketlerde amiral gemiler içerisinde yerini alacak iPhone X için ana ekranı görüntülenme durumuna el attık. Zira bildiğiniz üzere diğer akıllı telefonlarda olan fiziksel ana ekran tuşu artık yok. Kısacası farklı bir metot ve hareket kombinasyonuyla an ekranı görüntüleyebilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız ve görüntüleyebileceksiniz?

Günümüzün çeşitli piyasalarında atılımlar devamlı şeklilde yapılırken bu durum telefon sektörüne gelince artış gösteriyor. Yükseliş ve özellik, teknoloji ivmesine baktığımızda taktir edilecek bir çalışma söz konusu. İnsanların beklentisi her geçtiğimiz gün artmasının nedeni de yine durmadan çalışmayı sürdüren geliştiriciler. Zaten diğer türlü piyasalarda varlıklarını sürdürmeleri dahi imkansızlaşabilir. Kullanıcıların yeni favorisi olmaya aday iPhone X de kısa süre önce tanıtılınca sektördeki rekabetin arttığını da gözlemliyebiliyoruz. Şimdilik Türkiye’de kaç liradan alıcısını bulacağı bilinmezken yurt dışında 1000 dolar gibi gerçekten önemli bir meblağa satılacak. İlk dikkat edilen durumlar şık tasarımı ve yükselen işlem performansıyken kolay kullanımının da herkesi memnun edeceği ifade edildi. Aslında bu durumun biraz daha benimsendikten sonra gerçekleşeceğini, söyleneceğini düşünüyoruz. Çünkü fiziksel ana ekranı dahi bulunmadığından adapte olmak ve hızlıca kullanmak zaman alacaktır. Ana ekranı görüntüleyebildiğimiz fiziksel ana tuş yokken iPhone X’teki ana ekran nasıl görüntüleniyor? Bu tarzda soruların geleceğini tahmin ettiğimizden açıklayıcı bir içerik hazırladık.

iPhone X Ana Ekranı Nasıl Görüntülenir?

Herhangi bir uygulama açıkken diğer iPhone modellerinde ve hemen hemen tüm akıllı telefonlarda ana ekrandaki büyük fiziksel tuşa basıyorduk. Yeni iPhone X’te ana ekranı açma ve görüntüleme kombinasyonu da artık el hareketlerimizle yapılacak.

Uygulama veya işlem ekranı açıkken en alt kısma dokunup ekranın orta kısmına doğru kaydırma veya sürükleme hareketini yapın. Böylece farklı platformlardakine benzer biçimde pencere simgeye döşecek ve şık efektle ana ekrana döneceksiniz.

iphone-x-ana-ekrani-goruntuleme-acma

Ana ekranı açmak iPhone X’te de diğer telefonlar kadar basit ancak marjinal yapıyla hayatımıza entegre edilmesi bir süre sorulara neden olacaktır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz