Eğer siz de iPhone X cihaza sahipseniz ve cihazın nasıl kapatılacağı konusunda bir fikriniz yok ise bu yazımızda sizlere yardımcı olacağız. iPhone X cihazı yeni yeni kullanmaya başladıysanız ve Home tuşunun olmaması üzerine telefonu kapatamıyorsanız nasıl kapatıldığını aşağıda olan adımları takip ederek öğrenebilirsiniz. Bildiğiniz üzere iPhone X cihazlarda HOME tuşu yoktur. Bu tuşun eksikliği de iPhone kullanıcıları için biraz zor olabilir. Kullanım konusunda zaman isteyen bu cihaz, kullanıcıları bir süre de olsa zorlayabilir.

iPhone X cihazlarda, ses kapatma, ses açma ve yan tuş vardır. Ses tuşlarından ve yan kısımda yer alan bu tuşların görevlerinden kısaca bahsedelim. Yan tuşuna bir kere bastığınız zaman cihazınız kilitlenir. Yan tuşa iki defa basında Apple Pay özelliği karşınıza çıkar. Son olarak uzun süre basılı tuttuğunuz zaman karşınıza Siri özelliği çıkmaktadır. Buraya kadar her şey tamam, ancak cihazı kapatma konusunda ne yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıda olan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır

İPHONE X NASIL KAPATILIR

iPhone X cihazın kapatma işlemi oldukça kolaydır. Yeni başlayanlar için bilgi amaçlı olarak, yan tuşuna ve ses açma ya da kapama tuşuna beraber basılı tuttuğunuz zaman karşınıza telefonu kapat yazısı çıkacaktır. Telefonu kapatma ve sos menüsü olarak karşınıza çıktığı zaman, kapatma alanına tıklayarak cihazınızı kapatabilirsiniz.

Bu işlem dışında da;

  • Ayarlar
  • Genel
  • Sistemi Kapat adımlarını takip ederek cihazınızı kapatabilirsiniz.
Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz