Gelişen endüstriyel alanlarda üreticiler, ürünlerini pazarlayabilmek adına artık direkt tenkik detayların yanına pazarlamacıların, reklamcıların danışmanlığını da alıyor. Zira tüketim toplumuna dönüşmüş bir dünyayı ele alırsak kitlelerin ilgisini belli bir objeye veya kanaat önderine çekerek satış gerçekleştirmek çok daha büyük bir pazar yaratıyor. Bugün için konuşacak olursak farklılık, marjinallik hiç olmadığı kadar revaçta. Elbette geçmiş dönemlerde de insanların değişik olana ilgi gösterdiğini biliyorduk ancak konuyu akıllı telefonlara getirdiğimizde ve teknoloji marketlere baktığımızda olayın rengi değişiyor. Onlarca firmanın birbirinden üstün detaylar barındırdığı, uzmanlık alanlarına göre geliştirilmiş özelliklerle donatılmış cihazları inceleyebiliyoruz. Bu durum da artık isteklerin, yapılanların ne kadar spesifikleştiğini gösteriyor. Görsel bazda çalışma sürdüren kişiler kameraların, lenslerin yoğunlukla çalışılığı ürünleri beğenirken yine üst düzey uygulamaları aynı anda yürütmek isteyenler de RAM’ine, işlemci hızına bakıyor. Çeşitliliğin artması piyasadaki tekelliği de azaltırken hepimizin taleplerine yanıt verir oldu. Apple gibi kendisine özgü ve kemikleşmiş yapısıyla hareket eden firma dahi aynı anda birkaç tane model çıkartarak teknoloji meraklarının geneline hitap ediyor. iPhone X ve serinin 8. modeli geçtiğimiz aylardaki lansmanda tanıtılırken güncel bilişim meyvelerinin içerisine eklendiğinden kimsenin şüphesi yok. Kuşkusuz genel satışlarına başlanmasından itibaren önemli sayılacak miktarlara ulaşağı düşünülüyor. Barındırdığı detaylar da yavaş yavaş ince elenip sık dokuluyor. Şimdilik denetim merkezi yani control center alanı nasıl özelleştirilir yönünde yazılar yazılıyor. Bahsettiğimiz işlemi gerçekleştirmek isteyenlerdenseniz yazımızın devamındaki yöntemle dilediğiniz özelleştirmeleri, ayarlamaları kolayca yapabilirsiniz.

iOS 11 beta sürümü ile piyasaya çıktığında da sevilerek kullanılırken kendisiyle imaj konusunda eşleşecek iPhone X telefonuna da kavuştu. Böylece maksimum verimi alırken günümüzün en iyi kullanım keyfine de ulaşacaksınız. Zira ileride ihtiyaç duyacaklarınızın yanı sıra geçmişin keyifle tercih ettiğiniz pratiklerini de dahil etmeyi unutmamışlar. Kaldı ki cihazın özelliklerinden bahsetmeye başlayınca firmanın da bugüne dek kendisine ait olan ve piyasada rağbet görmüş tüm noktaları içerisinde topladığını fark ediyoruz. Üst düzey ürün çıkartılarak onuncu yılın taçlandırılması bir yana, son zamanlardaki söylentileri yok etmek hedeflenmişti. Çeşitli forumlarda ve platformlarda, genellikle markanın üzerinde karabulutlar dolaştığı yönünde ifadeler kullanılıyordu. Pek oralı olmasalar da oluşturulan algı bile can sıkmaya başlamıştı. Hal böyle olunca hem birkaç yılın üstüne çıkacak bir atılım gerçekleştirmek hem de kemik kitlenin ötesinde tüm teknoloji ilgililerine hitap edebilmek istendi. iPhone X herkesin beğenisini kazanırken kısa zaman içinde de çevremizde çokça görünecek gibi. Satın alanların işini kolaylaştırmak adına iPhone X telefonunda denetim merkezi özelleştirme konusunda yazdık.

iphone-x-denetim-merkezi-ozellestirme

iPhone X Denetim Merkezi Control Center Nasıl Özelleştirilir?

Denetim merkezi üzerinden kısayollar eklenebiliyor veya var olanlar değiştirilebiliyor. Yine pozisyonların varyasyonları da dilendiği gibi ayarlanıyor. Dolayısıyla iPhone X’i kendi tercihlerine göre yönetmek isteyenler denetim merkezi özelleştirmesini yapabilirler.

Kısayol eklemek için Settings’e giderek Control Center’a dokunun. Ardından Customize Controls’a girin. Opsiyonların yanındaki + simgesinden belirttiklerinizi ekleyebilirsiinz. Kısayol çıkarmayı da yine aynı bölümdeki – ifadesiyle gerçekleştirebilirsiniz. Pozisyonları yeniden ayarlamnın yolu da üç paralel çizgili simgeden geçiyor. Ona basıp kısayolu eklemek istediğiniz yere sürüklediğinizde işlem tamamlanıyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz