iPhone kullanıcıları Android kullanıcılar gibi tamamen özgür bir kullanıma sahip değiller. Peki iPhone X için Jailbreak bulunuyor mu?

Android kullanıcıları telefonlarına istediği gibi dışarıdan uygulama yükleyebilir ve birçok modifikasyon yapabilir. Ancak Apple kullanıcıları bu kadar şanslı değil. Apple güvenliği üst düzeyde tutmak amacıyla, bir nevi dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmesine izin vermiyor.

Durum böyle olunca kullanıcılar hapishaneden kaçmak için jailbreak yapmak istiyor.

Jailbreak nedir?

Android kullanıcılarının Root işlemi yapması gibi iPhone kullanıcıları da Jailbreak yapıyor. Jailbreak telefon üzerinde tüm kapıları açarak müdahale yapmanıza izin veriyor. Örnek verecek olursak eğer, Youtube arkaplanda çalma ve tüm uygulamaları beleş satın alıp yükleme gibi ek olarak tema yükleme, hile yapma ve daha birçok modifikasyon işlemi yapabilirsiniz.

iPhone X için jailbreak var mı?

iPHone X için jailbreak çıktı. iOS 12.1.2 sürümüne kadar iPhone X kullanıcısıysanız eğer, Chimera ve Unc0ver araçlarını kullanarak cihazlarına jailbreak yapabilirsiniz. Jailbreak sonrası tüm sorumluluk size ait olacaktır.

Jailbreak yaptıktan sonra ana menüye Sileo veya Cydia uygulaması gelecek. Bu şekilde repo ekleyerek istediğiniz tweakleri yükleyebileceksiniz. Bunun için Google’da arama yaparak tweakleri kendinizde yükleyebilir ve dışarıdan cihazınıza dosya da atabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz