Apple, telefon sektöründe bir marka oluşturmuş ve markasına uygulamış olduğu yüksek fiyat politikasına rağmen herkes tarafından kullanılan iPhone telefonlar, telefon sektörünün en çok kullanılan telefon modelleri diyebiliriz. Apple tarafından en son çıkan telefon olan ve özel yapım olarak piyasaya sürülen iPhone X telefonları barındırmış olduğu özellikler arasında “pil sağlığı” adı altında kullanıcıların kontrol edebildiği sadece X modellerine özel olarak çıkarılmış bir özellik kullanıcılara sunuldu. Peki iPhone X telefonların sağlıkları nasıl kontrol edilir, Apple’ın yeni iOS güncellemeleriyle birlikte bataraya ömrü nasıl kontrol edilir? İşlemlerini yazımızda sizler için açıklamaya çalışacağız.

Apple Telefonlarda Pil Ömürleri Önemlidir

Apple telefon modellerinde kullanıcıların belki de en çok dikkat etmesi gereken şeyin pil ömürleri süresidir. Çünkü telefonu satın almış olduğunuz zaman kullandıkça batarya olarak adlandırılan Apple pil ömrü azalmaktadır. Apple tarafından üretilen telefonlarda arka kapak adı verilen yer de açılmadığından Apple telefonunuzun pil ömrü bittiyse neredeyse telefon fiyatı kadar belirlenen fiyatlar ile pil satın alıyorsunuz. Zaten çoğu kullanıcı da pil ömrü bitmiş birçok telefonu değiştirerek kendine yeni telefon almayı daha hesaplı bulmaktadır.  Apple da bu sorununun büyük bir problem olduğunu düşünerek 10. Yıla özel olarak çıkarmış olduğu X telefon modeline uygun olarak pil ömrünü ölçüp test edebileceğiniz bir özellik geliştirmiştir.  Bu sayede düzenli olarak pil kontrolü yaparak telefonunuzun sağlığını güvende tutmanız gerekmektedir.

Pil Kontrolü Nasıl Yapılır

iPhone X modellerinde pil kontrolü işlemi 3 aşamada sağlanmaktadır. Aşamaları gerçekleştirirken telefonunuzun en son güncel sürümünün yüklü olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Eğer güncel değilse telefonunuz hata verebilecektir. Menü bölümünde yer alan ayarlara giriş yaptıktan sonra, pil bölümüne gidiniz. Pil bölümüne gittikten sonra 3 kategoriden oluşmuş bir ekran gelecek karşınıza burada “pil sağlığı” bölümün tıklayarak işlemenize devam edin. Karşınıza çıkan ekranda cihazınızın kapasitesini, performans düzeni ve bu performans düzeylerinin nelere göre etkilendiğini her şeyi görebileceksiniz. Pilinizin %80 oranların altına düştüğünde telefonunuzun pilini değiştirme imkanınız bulunmaktadır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz