Son yılların kuşkusuz en çok yankı bulan akıllı telefonlarından iPhone X, kısa süre önce satışa sunuldu. Tanıtımının geçtiğimiz aylardaki lansmanında yapılmasından önce dahi Apple’ın 10. yıla özel güzel bir cihazla geleceği bekleniyordu. İçerideki sızıntılar da bir anda beklentileri yükseltmişti. iPhone’un 8. versiyonuyla beraber ekstra bir telefonun geleceği de ilgi uyandırdı. Satış sayısına ve oranlarına baktığımız zaman üzerindeki iddiaları önemli ölçüde boşa çıkarmayı başaran yöneticiler, kullanıcılarının kendilerini diğer kesimlerden farklı hissetmesi üzerine bir tasarı hazırladı. Halihazırda bu veya önceki modeli edinenlerde genellikle en iyi telefonu edindiklerine dair hissiyat oluşuyor. Nihayetinde pazarlama stratejisiyle alakalı da olsa ortaya çıkan sınıfsal durum var. Firma geliştirdiği her üründe özgünlüğü ilke edinirken devamında majör yenilikleri de ekleyerek marjinal bir hava oluşturuyor. X ekini alarak piyasaya çıkan cihaz da herkeste beklentileri adeta tavana çıkarmıştı. Böylece ilgiyi karşılayacak ürün sunulduğunda bir süre daha vazgeçilmezler arasında yerini alacaktı. Öyle de oldu. Tahmin edildiği üzere satışa çıkmasından hemen sonra teknoloji marketlerde yoğun alakayla satılırken yeni özellikleri de keşfediliyor. Şimdilik bazı kullanıcılardan telefon adı nasıl değişitilir konularında sitemler gördük. Her telefonda olduğu gibi iPhone X’te de Bluetooth bağlantıları veya Wi-Fi adı olarak gözüken telefon adı nasıl değiştirilir sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Sektördeki rekabetin her gün arttığını göz önünde tuttuğumu zaman aslında nasıl bir savaşın ortasında olduğumuzu görebiliyoruz. Zira çoğu firma yeni bir ürün veya uygulama çıkardığında tutması, satması, en azından vasat düzeyde getiri sağlaması isteniyor. Lakin işler her zaman böyle olmuyor. Pastanın büyüklüğü en çok tepedekilere yarıyor. Konu teknoloji olunca ve etiket fiyatları da bir hayli olunca kişiler uzun süre boyunca sıkıntısız kullanabilecekleri cihazlara yöneliyor. Yine yaşanabilecek sorunlarda kolayca ulaşabilecekleri destek ve çözüm merkezleri arıyor. Hal böyle olunca orta halli girişimciler eğer kurumsal bir yapı oluşturmamışlarsa ayakta kalmaları zor. Microsoft gibi bilişimin belki de en büyük ismi bile mobil girişimlerinde başarısız kalırken Bill Gates’in bile Android cihazlardan birisini satın aldığını biliyoruz. Çeşitli yazılımlarla hala yıkılmayan kale olarak akıllı telefonlarda yerini alsa bile umduğunu bulamadı. Dolayısıyla yeni ürünlerin güncel teknoloji ve iyi bir pazarlamayla yola çıkmasının ötesinde bir harekete de ihtiyaçları var. Apple firması benzerlerine nazaran yeni yöntemler geliştirerek bir bakıma tekeli de bozmuş oldu. Yapısı, özgünlüğü her daim dikkat çekerken kemik bir kitle de oluşturdu. Bu kitle çıkan her yeni ürünü edinrken iPhone X cihazının telefon adı nasıl değiştirilir yönünde sorular sormaya başladı. Biz de yazımızda bu soruya cevap veriyoruz.

iphone-x-telefon-adi

iPhone X Bluetooth ve Wi-Fi’daki Telefon Adı Değiştirme

Ana ayarlarla gelen telefon adını muhtemelen herkes değiştirmek isteyecektir. Yapılması gerekenler önceki modellere benziyor. Doğru adımları aşağıdan okuyabilirsiniz.

iPhone X kurulumunu yaptıysanız telefon adı değişimi için Settings’e yani Ayarlar’a girin. Devamında General seçenğine basın. Menü altındaki About’a girerek Device Name’a tıklayın. Buradan belirleyeceğiniz isim telefon adı olacaktır ve Bluetooh ile Wi-Fi bağlantılarında gözükecektir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz