Bilişimin en gözde ürünlerinden akıllı telefonlar, teknoloji pazarındaki tüm dengeleri alt üst ediyor. Yaklaşık bir 5-10 yıl öncesinde bilgisayarların ve diğer cihazların satışları bugüne göre çok daha fazla idi. Zamanla mobil teknoloji üzerinde yapılan çalışmalar ve her türlü ihtiyacı karşılayan özellikler, telefonları cezbedici hale getirdi. Böylece kullanıcılar tek bir ürün sayesinde istediği tüm işlemleri gerçekleştirirlen aynı zamanda hareket halinde de kalabiliyor. Kısa süre içerisinde ün kazanarak bu durumu da belli ki önümüzdeki süreçlere yayacak olan firmalar, artık akıllı telefonlarının argesine dahi yoğun önem gösteriyor. Zira en büyük satışı yapabilecekleri, verim sağlayabilecekleri alan olduğundan geleceklerini düşünmekteler. Bahsettiğimiz sebeplerden ötürü sonbahar aylarının başlangıcında lansman haberlerini alıp bundan da birkaç ay öncesinde sızıntıları okuruz. Amiral gemi adını verdiğimiz geliştirilen son model akıllı telefonlar kullanıcılara sunulurken bir süre sonra da raflarda yerini alır. Elbette konjontüre göre önemli sayılacak miktarda meblağlar ödenerek ancak satın alınabiliyor. iPhone X de ifade etmeye çalıştığımız ritüelin yeni modeli. Apple, serinin onuncu yılına özel hazırladığı cihazda öncekilerinde beğenilen ve pratik sağlayan yöntemleri, uygulamaları, yapıyı entegre ederken halihazırda var olan farklı detayları da yine eklemeyi unutmadı. Firmanın gözdesi satışa sunulur sunulmaz büyük ilgiyle karşılanırken ilk günlerde Türkiye standardında çok yüksek paradan alıcısını buldu. Alanlar ve almayı planlayanlara yardımcı olabilmek amacıyla bizler de bu yazımızda iPhone X yazı tipi değiştirme ve simge boyutu nasıl değiştirilir konularına el atıyoruz.

Bilgisayarlardan, tabletlerden küçük fiziksel yapıya sahip olmalarına rağmen içlerindeki özellikler, diğerlerini aratmıyor. Fonksiyonel sistemlerinin yanı sıra değiştirilebilir, kişiselleştirilebilir detayları da insanları kendisine çekiyor. Böylece herkes tasarımında, görünüşünde farklılıklar yaratarak tırnak içerisinde karakterlerini ürünlerine yansıtabiliyor. Kullanım noktasında da herkesin şahsen kolayına gelen düzenlemeleri yaptığını biliyoruz. Normalde Google yazılımcılarının imzasını taşıyan mobil işletim sistemi platformu Android’in söylediğimiz konularda adı çokça geçerken artık iOS da kişilerin rahatlarına ve spesifik isteklerine ne kadar düşkün olduğunun farkına vardı. Güncele ayak uydurma yoluna giderken elbette özgünlük politikasından da tavsiye verdi. Keza güvenlik hususunda da daima vazgeçilmezler sırasında başları çekerken eskiye nazaran geliştirdiği alternatifler sayesinde belirli kesime hitap etme olayını da geride bıraktı. Örneğin iPhone X’in yanı sıra modelin sekizincisi de tanıtılırken tahmin ettiğiniz gibi biraz geri planda kaldı. Kısacası son dönemin majör üretimlerinden iPhone X dünya genelinde konuşuluyor. Bazen yapılmak istenen değişikliklere de bizler yardımcı oluyoruz. Özellikle iPhone X yazı tipi nasıl değiştirilir ve simge boyutu değiştirme konularını bu yazımız özelinde anlatıyoruz.

iphone-x-yazi-tipi-simge-boyutu

iPhone X Yazı Tipi ve Simge Boyutu Değiştirme

Font stili olarak da bilinen farklı detaylardaki yazı tiplerini, büyüklüklerini değiştirebilmek aslında oldukça basit. Aşağıdaki adımları uyguladığınız taktirde istediğiniz ayarı yapabilirsiniz.

Öncelikle ana ekranınızdan Settings’e ulaşın. Buradna Display and Brightness’a tıkalyın. Ardından Text Size seçeneğinden yazı tipi boyutunu dilediğiniz gibi değiştirin. Aynı bölümden Bold Text dediğinizde font stilini de ayarlayabilirsiniz.

Display Zoom kısmından da simge boyutu değiştirme dediğimiz aslında yakınkaştırma seviyesini ayarlayabilirsiniz. Eğer Standart yerine Zoom’u onaylarsanız ifade ettiğimiz boyut değişimleri gerçekleşecektir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz