2017 yılının akıllı telefon tanıtımları arasında kuşkusuz en fazla bekleneni Apple’ın yapacağıydı. Kaldı ki her sene yeni cihazlarını teknoloji severlerle buluşturmadan önce lansmanıyla özelliklerini, detaylarını sunarken bu sefer değişik bir beklenti vardı. iPhone modelinin piyasaya sürülmesinin 10. yılı olması, içeriden gelen sızıntılarla beraber yepyeni telefon iddialarını güçlendirmişti. Çok geçmeden resmi açıklamalar da paylaşılınca açıkçası merağımız artmıştı. Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen tanıtımın ardından kafalardaki soru işaretleri cevaplarını buldu. Halihazırda var olan sürümün yenisi yani iPhone 8 geleceği söylenirken devamında bonus minvalinde iPhone X de satışa koyuldu. Amerika merkezli başlatılan satışlarda gerçekten Türk Lirası’na çevirdiğimizde önemli meblağlar tutan ürünü, bazı YouTuberlar ve platformlar aldı. Çeşitli videolarda da barındırdığı üst düzey özellikler anlatılmaya, dillendirilmeye başlanırken elbette kişisel taleplerin de sayısı her geçen gün artıyor. Zira fonksiyonel bazda yüksek seviyede memnuniyeti sunmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Apple, sektörde liderliği uzun süre elinde tutacak bir şey geliştirmenin peşindeydi. Hal böyle olunca emeklerinin karşılığını aldıkları ürünün ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Ancak bazı bölümler veya durumlar kullanıcı özelinde değiştirilmek isteniyor. Şu an var olan ayarlamalarla genel değişiklikler sağlanabilirken örneğin iPhone X’in üst satır kısmının nasıl düz hale getirileceği konusunda bir şey söylenmemiş. Cihazı alanlara ve ileride alacaklara yönelik iPhone X üst satır nasıl düz hale getirilir sorusunun yanıtını yazımızın devamında verdik.

Oldukça iddialı bir hareketle akıllı telefon tanıtım sezonuna giriş yapan Apple, birkaç senedir üzerlerinde konuşulan pazar paylarının düştüğüne, satış sayılarının eskisi gibi olmadığına yönelik tartışmaları bitirmek istiyor. İstatistikler ele alındığında geride kaldığı düşünülmese bile sosyal konumda eski popülerliğini yitirdiği söylenmekteydi. Yepyeni bir atılım sayesinde markayı güncelleyip tekrardan ilgi odağı olabilmesi için onuncu yılı kesinlikle boş geçmemeliydi ve beklendiği gibi de oldu. Çerçevesiz bir iPhone modeli bizlere tanıtılırken Home tuşunun yer almaması da ayrıca dikkat çekilen noktalrdan. Face ID ile butonun işlevi sağlanabilecekken üst kısımda kamera ve alıcılara yer verildi. Öncekilerden farkı biçimde, X’in sağ ve sol üst bölmelerinde saat ve bildirimler bulunuyor. Diğer modellere alışmış ve bu konudaki yeniliği beğenmeyenler gelişmeyi itici buldu. İrili ufaklı yazılım geliştiriciler de sözünü ettiğimiz tasarım değişikliğini geçmiştekine benzer biçime sokabilmek için çeşitli alternatifler hazırladı. Akıllı cihazlarımızdaki neredeyse ihtiyaç duyduğumuz her konuda yardımımıza yetişen uygulamalar, iPhone X üst satır düz hale getirme hususunda da işlem görüyor.

iPhone X Üst Satır Düz Hale Getirilebilir Mi? Nasıl Düz Yapılır?

Apple ürünlerinin uygulama marketi App Store’dan ücretsiz biçimde faydalanabileceğiniz Notch adındaki iOS uygulaması, bahsettiğimiz olayı kafasına takanlara destek veriyor. Bu sayede eski iPhone modellerinin üst kısımlarına benzetebilirsiniz.

iphone-x-ust-satir-duz-tasarim

Uygulamanın kurulumunu tamamladıktan sonra kolayda devreye sokabileceğiniz yazılım, kamera rulosunu kullanarak fotoğraf seçtiğiniz zaman üst tarafa siyah şerit ekliyor. Ayarlar’dan duvar kağıtları sekmesinden düzenlenen yeni görsele de göz atabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz