Günümüzün en işlevsel cihazları akıllı telefonlar. Bulundurdukları özellikleri saya saya bitiremezken her türlü spesifik ilgi alanına hitap edebilmesinden dolayı geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından tercih ediliyor. Yüksek etiket fiyatlarına rağmen belirli seviyelerin daima üzerine çıkarak alıcısı bulurken teknoloji marketlerde bulmak da zorlaşıyor. Özellikle ilk çıktıkları etapta akıllı cihazlara yoğun ilgi gösteriliyor. Sonraları genel kanı beğeni olarak ifade edildiğinde de halihazırda kullanıcı yorumlarına göre hareket edenler devreye giriyor. Kısacası zamanını yakalamış ve geleceği bir parça da olsa tutmuş ürünler genellikle getirisiz kalmıyor. Çünkü insanlar satın aldıkları şeyleri uzun ömürlü kullanmanın peşinde. Neticede alınanların fiyatları bir hayli fazla olduğundan devamlı telefon değişimi yapmak da bütçeleri sarsabilir. Dolayısıyla her zaman fiyat – performans oranı göze çarpıyor. Şimdilerde çok popüler olmayan ancak bahsettiğimiz oranla öne çıkan çokça telefonun tercih edildiğini de biliyoruz. Hal böyle olunca maaşlarının neredeyse tamamını ödedikleri akıllı telefonlardan da maksimum verim istemek, herkesin hakkı. Fonksiyonel yapısının, beklentileri karşılayacak hızda arzulanan yöntemleri yerine getirmesi ve üst seviye uygulamaları çalıştırması her zaman artı puan. Yine görsele önem verenlerimiz de kamera kalitesinin altını çizmekte. Keza akıllı cihazların birbirleri kadar diğer platformlarla da rekabeti sürüyor. Bu yüzden örneğin bilgisayarla, tabletle, televizyonla bağlantı kurmak ürünlerin satılmasında fayda sağlıyor. Apple yetkililerinin büyük bir heyecanla piyasaya sürdüğü iPhone X de bahsettiğimiz detayları içerisinde barındırıyor. Biz de iPhone X telefonunu televizyona bağlamak isteyenlerin nasıl bağlarız sorusunu ele aldık.

Her ne kadar telefon dendiğinde yaklaşık bir 5-10 yıllık süreçlerde aklımıza farklı fiziksel görünüşler gelse de aşağı yukarı bir şeyi çizebiliriz. Ufak dokunuşlarla geliştiriciler, markalarının imzalarını cihazlara yerleştirirken kullanıcın gözüde negatif durum yaratmak istemiyor. Dolayısıyla eğer pastanın tüm dünyayı kapsadığı pazarda araştırma ve geliştirmedek söz ediyor isek kullanıcı analizi olmadan adım atılamaz. Elbette irili ufaklı bütün yapıları müşteri memnuniyetini düşünüyor. Lakin bazıları istedikleri çalışmalarını yansıtabiliyor. İşte tam burada da devreye kalite adını verdiğimiz nosyon giriyor. Kamerasından inceliğine, performansından fiyatına tamamiyle değerlendirdiğimiz ürünleri sonucunda kalite notlamasına göre alıyoruz. Aslında beklentilerimizi karşıladığı oranda da seviyoruz. Fotoğraf ve video çekenler dijital makinelerin yerini dahi alan, kameraları dama atan akıllı telefon lenslerini oldukça seviyor. Hele de bilgisayarda yapabilecekleri işlemleri mobilize halde yapınca vazgeçemiyor. Kuşkusuz çekilenleri geniş ekranda görmek de hepsinin hayali. Diğer platformlarla kurulan bağlantılar bunu gerçeğe dönüştürse de her telefonun desteklediğini söyleyemeyiz. Son model iPhone X ise sözünü ettiğimiz konuda uzmanlığa sahip. Eğer çektiklerinizi televizyonda görüntülemek ve iPhone X’i televizyona nasıl bağlarız sorusunu yöneltiyorsanız yazının devamında aradığınızı bulabilirsiniz.

iphone-x-i-televizyona-baglamak

iPhone X’i Televizyona Bağlamak

Bilişimde sorulara birçok yanıt verilirken iPhone X ve televizyon bağlantısı kurmaya da aynı oranda cevaplar verebiliriz. Kablolu ve kablosuz biçimde iki yolla bağlantı sağlanabilir. Peki televizyonu iPhone’e bağlamak için neler gerekiyor ve ne yapmalıyız?

Kablolu yöntemi tercih ettiyseniz HDMI kablosuna ihtiyaç duyacaksınız. Sadece kablonun iki ucuna televizyonu ve iPhone’u taktıktan sonra televizyondan görüntü kaynağını iPhone X olarak belirleyin.

AirPlay imkanıyla Apple TV’nizi iPhone ile kablosuz şekilde de bağlayabilirsiniz. İki ürünü de kablosuz ağa bağlayıp telefonda herhangi bir videoyu başlatın. Devamında denetim merkezine gidip Screen Mirroring seçeneğini devreye alın. Gelen ekrandan Apple TV’yi seçin.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz