İPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR’de Ekran Donuyor! Bugün iPhone kullanıcıları için özel bir yazı hazırladık. Siz değerli okuyucularımızın sorunu olan ekran donuyor hatasının sebebini ve beraberinde çözümünü anlatacağız. İşte detaylar..

iPhone Apple’ın en beğenilen telefonu olup çok fazla sayıda yanlış doğrulara sahip olmasına rağmen kullananların vazgeçemediği bir akıllı telefondur. Buna rağmen telefonların yazılımı olan iOS işletim sistemi oldukça stabil ve sorunsuz olurken bazı hatalar da karşımıza çıkabiliyor.

Son zamanlarda ise iPHone XS ve iPhone XS Max kullanıcıları ekranın donduğunu bizlere mail yoluyla belirtiyor. Bizlerde sizlerin bu sorununu ilk önce yapılan test ve çözüm yollarıyla yazımızda yer verdik.

iPhone XS – iPhone XS MAX ve iPhone XR Donuyor!

iPhone XS ve diğer modelleri test ettiğimizde telefon ekranlarında herhangi bir donma yaşamadık. Ancak bir kullanıcının canlı bağlantı yoluyla ulaştırdığı görüntülerde telefonun ekranının donduğunu fark ettik. Telefonun depolama alanında yetersiz alan kaldığı için ve diğer kullanıcının ise JailBreak yapmasından kaynaklı bir sorun olduğu için donma yaptığının farkına vardık.

İlk kişinin depolama alanında gereksiz alan temizliği yaptık sorunun çözüldüğünü doğruladık. Diğer kullanıcı ise Jailbreak kaldırıp orijinal yazılım kullanmasıyla donma sorununu aştığını belirtelim.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz