Apple’ın iOS 12.1.4 güncellemesi bazı önemli düzeltmeler sunuyor, ancak iPhone XS ve iPhone XS Max sahipleri hala çeşitli sorunlarla uğraşıyor.

Apple’ın 2018 bayrak gemilerini seçenler bağlantı sorunları, etkinleştirme sorunları, Bluetooth sorunları, Wi-Fi sorunları ve daha birçok şeyden şikayet ediyorlar.

Sorunların listesi büyüyor ve daha fazla insanın 2019 ve sonrasında iPhone XS ve iPhone XS Plus’ı almaya karar vermesiyle daha da büyümesini bekliyoruz.

Bu kılavuzda, sizi iki modeli rahatsız eden en yaygın iPhone XS sorunlarını çözeceğiz. Ayrıca, cihazınızdaki sorunları fark etmeye başladığınızda ve kullanmaya başladığınızda size yardımcı olacak bazı ipuçları ve kaynaklar sunacağız.

iPhone XS Sorunları

Bazı iPhone XS ve iPhone XS Max kullanıcıları hala aktivasyon problemleriyle uğraşıyor. Etkinleştirme sorunları oldukça yaygındır, bu nedenle yeni telefonunuzu etkinleştirmede sorun yaşıyorsanız panik yapmanıza gerek yoktur.

İPhone’unuzu şu anda etkinleştiremiyorsanız, Apple’ın Sistem Durumu sayfasını kontrol edin . Yeşil değilse yeşil olana kadar bekleyip tekrar deneyin.

Yeşilse ve hala çalışmıyorsa, iPhone’unuzda bir SIM kart olduğundan emin olun. “Sim Yok” veya “Geçersiz SIM” hatası alıyorsanız , yardım almak için buraya gitmek istersiniz .

Bunun da ötesinde, iCloud Restore sorunlarından duyuyoruz. Bu aynı zamanda yeni telefonlarda sık rastlanan bir sorundur ve düzeltilmesi biraz zor olabilir. İCloud’dan geri yükleme sorunlarıyla karşılaşırsanız, birkaç olası düzeltme için buraya gidin .

iPhone XS ve iPhone XS Max kullanıcıları, Face ID’yi ayarlama problemleri, iCloud’daki problemler, Wi-Fi problemleri, ses problemleri, hücresel veri problemleri ve Bluetooth problemlerinden de şikayet ediyorlar.

Geri Bildirim Nerede

İPhone XS veya iPhone XS Max’inizle ilgili sorunları fark etmeye başlarsanız veya bir tane satın almayı düşünüyorsanız, yükseltme yapanlardan geri bildirim ve düzeltmelerde bulunmak istersiniz. Bunu yapmak için birkaç yer var.

Biz göz kulak tavsiye YouTube , Apple’ın tartışma forumları , Twitter / Facebook ve benzeri sosyal medya siteleri MacRumors forumlarında .

Bunlar, iPhone XS donanım ve yazılım sorunları hakkında daha fazla bilgi edinmek için harika yerlerdir.

İPhone XS Sorunları Nasıl Düzeltilir

Bir iPhone XS sorunuyla karşılaşırsanız panik yapmanıza gerek yok. Birkaç dakika içinde gördüğünüz sorunları düzeltebilmeniz için çok iyi bir şans var.

Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız , en yaygın iPhone XS sorunları için düzeltmeler listemize bir göz atın . Bu kılavuz, deneyiminizi yeniden izlemenize yardımcı olacak düzeltmeleri özetlemektedir.

Cihazınızın genel performansını iyileştirmenize yardımcı olacak bazı ipuçları ve iPhone XS pil ömrününüzü artırmanıza yardımcı olabilecek bir kılavuz da yayınladık .

Sorununuz için bu adımlarda bir düzeltme bulamazsanız, Apple’ın tartışma forumlarını olası düzeltmeler için kontrol etmek istersiniz .

Apple ile temasa geçmeyi tercih ederseniz, bunu şirketin Twitter’daki destek hesabı üzerinden yapabilirsiniz . Ayrıca şirketin web sitesinden Apple Destek ile temasa geçebilirsiniz .

Apple’ın ön müşteri hizmetleri sorunu çözemezse, sorununuzu teşhis edip edemeyeceklerini öğrenmek için telefonunuzu yerel Apple Store’unuza veya yerel taşıyıcı konumunuza götürmek isteyebilirsiniz.

Bölgenizde bir Apple Mağazası varsa, bir Genius Bar randevusu ayarlayın ve sorunu tespit edip edemeyeceklerini görmek için cihazınızda tanılama çalıştırmalarını sağlayın.

İPhone XS’iniz garanti kapsamındadır, bu nedenle ciddi bir kusur olduğunu tespit ederlerse size bir değiştirme önerebilirler.

İPhone XS’inizi Düşürebilirsiniz

Bir iPhone XS veya iPhone XS Plus’ı iOS 11’e düşürmenin bir yolu yoktur. İOS 12’ye bağlısınız. Ancak, iOS 12.1.4 güncellemesi telefonunuzda etkili olmaya başlarsa, iOS 12.1.3’e düşürebilirsiniz.

İOS 12.1.3 sürümünün düşürülmesi sonsuza kadar açık olmayacağından, önceki sürüme geçmeyi düşünenlerin yakında bir hamle yapmaları gerekebilir.

Sürece aşina değilseniz , iOS 12 düşürme rehberimiz bir dahaki sefere bilmeniz gereken her şeyde size rehberlik edecektir.

Sıradaki ne

Yardım gelmeden önce birkaç hafta olabilir.

Apple bir iOS 12.2 güncellemesini onayladı ve yazılım şu anda bu yılın bir sürümünden önce beta testi yapıyor.

Apple bir iOS 12.2 sürüm tarihi onaylamamıştır ancak yazılımın yeni donanımın yanı sıra Mart ayında piyasaya sürülmesini beklemekteyiz. Medya davetleri için bir göz atın.

Bekleyemezseniz, cihazınızda iOS 12.2 beta sürümünü deneyebilirsiniz . Sorunlardan etkilendi, ancak telefonunuzun performansı üzerinde olumlu bir etkisi olabilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz