Samsung ve Apple arasındaki bitmez tükenmez rekabeti ve savaşı duymayan ya da bilmeyen yoktur. Yeni gelen haberler ise bunun biraz aksi yönüne düşmekte.

Güney Koreli bir yayıncı olan Maeil Business Newspaper şaşırtıcı bir rapor yayınladı. Bu rapora göre iPhone yonga setleri artık Samsung tarafından tedarik edilecek. Haberin ayrıntılarına göre yeni nesil iPhone cihazın işlemcilerinin %75’i Samsung tarafından sağlanacak.

iphone yonga seti samsung

Güney Koreli bu yayıncının verdiği raporda finansal açıdan bir ayrıntı yer almamakta. Samsung dışında yine yonga seti üreten ve sağlayan şirketler de aynı şekilde bir bilgi vermemekte. Bununla birlikte Reuters, Güney Koreli şirketin bu yongaları Austin, Teksas’ta bulunan fabrikada üreteceğini not etti.

Hatırlanacağı üzere Samsung, Apple’ın 2013 yılında çıkardığı iPhone 5S cihazların üretiminde gereken A7 SoC yonga setlerini arka planda üreten şirketti. Bununla birlikte dev şirket iPhone 6 ve iPhone 6 Plus akıllı telefonların üretimi sırasında yonga setleri için Tayvan merkezli TSMC adlı bir şirketle anlaşmıştı.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz