iTunes 12 ile beraber Apple zil sesleri için mağazaları yönlendirmekten kaçınmıyor. Durum böyle olunca iTunes üzerinden müziklerin zil sesi yapılması tam anlamıyla kısıtlanmış oluyor. Bugün ise sizlere iPhone zil sesi yapma konusunda yardımcı olacağız.

iPhone kullanıcıları, cihazlarında zil sesi nasıl yapabilir? Bugün sizlere bir yöntemden bahsedeceğiz. Hem iTunes 12 öncesi hemde yeni yöntemleri anlatıyoruz.

iPhone zil sesi yapma yeni yöntem

Son yöntem olarak  buradaki siteden müziklerimizi 40 saniyelik kısmını seçip daha sonra m4r formatına çevirerek ilk adımı atıyoruz. Bu siteye ilk önce beğendiğimiz müziği upload yani yükleyeceğiz. Daha sonra iTunes olmadan iPhone’a atacağız. Bunun için ise, Buradan CopyTrans adlı programı indirin. Telefonunuzu bilgisayara bağlanıp güven diyin.

Uygulama açıldıktan sonra CopyTrans Manager kısmını kurun ve start tuşuna basın. Daha sonra sol üst menüden melodiler kısmına gelin ve açın. Alt kısımdaki alana ise 40 saniyelik müziği atın.

Şimdi ise iPhone ayarlardan müzik zil sesi kısmında yeni müziği göreceksiniz.

iTunes 12 öncesi eski yöntem zil sesi

iTunes’den şarkıyı bulun ve sağ tıklayarak bilgi ver diyin. Daha sonra seçeneklere girin ve başlangıç ile durdurma süresini kendinize göre ayarlayın.  Daha sonra aynı şarkıya sağ tık yapıp AAC oluşturun ve yeni müziği iPhone’a aktarın.

Son olarak ayarlardan zil sesini görüp değiştirin.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz