Apple, iPhone 5S adlı gelecek iPhone cihazını 10 Eylül’de gerçekleştireceği özel bir etkinlik ile çıkarmayı planlıyor.

Bu çıkış, Apple için çok para kazanmaya devam etmek açısından önemli bir zaman haline gelecek. Fakat düşük fiyatlı Android cihazların ve özellikle Samsung’un çıkardığı akıllı telefonların arttığı bir dönemde Apple, bu beklentilerini yeterince karşılayamayabilir.

Anahtar sorulardan biri, akıllı telefon pazarındaki değişime yönelik yeni taktiği benimseyip benimsediğidir. Nitekim geçmişte Apple, bir yıl önceki ya da iki yıl önceki modelleri bu müşterilere yeni iPhone’un fiyatına göre $100 ve $200 daha ucuza satmayı teklif etmişti. Bununla birlikte, şirketten yeni bir iPhone çıkaracağını duymak iyi bir haber.

yeni iPhone

Şu anda kulağa gelen birkaç spekülasyon kamera, işlemci ve parmak izi sensörü gibi yenilikler etrafında dolaşmakta. Özellikle parmak izi sensörü, Apple’ın güvenlik şirketi Authentec’i elde ettiği haberinin yayılmasından bu yana kullanıcılar tarafından beklenen bir özellik. Apple’ın Haziran ayında gerçekleştirdiği geliştirici konferansından bu yana test edilmekte olan iOS 7, doğal olarak, çıkacak ilk cihazda yer alacak. Yeni tasarım, iPhone’un menülerinin ve simgelerinin tamamıyla yeni radikal bir tasarımına sahip olacak. Fakat diğer yeni özellikler, geliştirilmiş bildirimler, daha iyi fotoğraf düzenlemeleri ve geliştiriciler için ek özelikler gibi geniş kapsamlı değişim güncellemelerini içerecek.

Tüm bunların yanı sıra iPhone 5C isimli ekonomik ve ucuz modelin de söz konusu etkinlikte tanıtılması bekleniyor.

Kaynak : Mobil133 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz