Bilişim dünyasının farklı bir noktasında bulunan Apple müşteri memnuniyetini yükseltmek adına çaba sarf etmiyor. Gerek geliştiricileri gerekse fiziksel imalatçıları yoğun mesai harcarken her yeni cihazında yeniliklere de imza atılıyor. Özellikle kemik kitle hızlı ve kolay kullanımı tercih ederken değişikliklere ayak uydurmak istenildiği kadar kolay olamayabiliyor. Özellikle iPhone 7 ile birlikte daha değişik bir telefon yapısına ulaşılırken yapısal durumu eskiye çevirmek isteyenler var. Her ne kadar telefonunun fiziksel yapısında değişiklik şansı bulunamazken içerisindeki özellikleri eskisine çevirme imkanı mevcut. iOS mobil işletim sisteminin 10. versiyonunun gelmesiyle birlikte birçok özellik sunulurken memnun olunmayanlar da vardı. En çok dikkat çekeni ise kilit ekranını açabilmek için ana düğmeye basılmak zorunda olunmasıydı. iPhone‘un yıllardır uyguladığı kullanım tarzına uymadığını düşünen kişiler aynı zamanda kilit ekranını böyle açmak da istemiyor. Peki iPhone’larda ana düğmeye basmadan kilit ekranı nasıl açılır sorusunun yanıtını da sizler için biz veriyoruz. Böylece eski moda açılışı sağlayabileceksiniz.

Normal şartlar altında dışarıdan müdahaleye izin verilmeyen iOS’ta kullanım konusunda imkanlarsa oldukça bol. Aşağıdaki adımları uygulayarak parmak izinizi (Touch ID) kullanarak home düğmesine basma ihtiyacı duymadan açabileceksiniz.

iPhone Home Düğmesine Basmadan Kilit Ekranı Açmak

Cihazınızın ana ekranından Ayarlar sekmesine gidin. Genel kısmını seçtikten sonra Erişebilirlik menüsüne tıklayın. Ana Ekran Düğmesi seçeneğini açarak Parmağı Koyarak Aç‘ın karşısında simgeyi sağa çekerek yeşil yapın. Böylece Touch ID’ye parmağınızı koyduğunuzda elinizi telefonun home ev düğmesine basmadan açabileceksiniz.

iphone-kilit-ekrani-acma

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz