Yaşam dinamiklerimiz arasına bir süredir teknolojiyi de almış durumdayız. Her kim teknolojiye, bilişime uzak duruyorum diyorsa da en azından bir parçasıyla bu dünyanın içerisinde. Sadece konuşmak, çağrı gerçekleştirmek için bile bugün telefon almaya kalktığınızda kendi bütçenize uygun akıllı telefon bulabiliyorsunuz. Hal böyle olunca belirli yaş seviyelerini standart alırsak tüm ülkelerdeki milyarlarca insan sektörün gelişiminde pay sahibi. Kimileri müşteri tarafında taleplerini iletirken kimileri de üretici, geliştirici ve imalatçı olarak talepleri somutlaştırıp marketlerden satışa çıkarıyor. Denklem diğer tüm hizmet ve ürün satışları alanlarına benzer biçimde basit gibi görünse dahi fiyatları, çalışan sayılarını göz önünde tuttuğunuzda aslında dev bir endüstriden söz etmekteyiz. Gelişmişlik düzeyi bakımından üst seviyelere ulaşmış devletlerden ziyade daha alt kademedeki ülkelerde telefonun imalatı yapılırken Amerika, İngiltere, Hindistan gibi başlıca coğrafyalarda da işin yazılım yani sanal kısmı hallediliyor. Muhtelif anahtar kelimeler üzerinden yürürsek kullanıcı memnuniyetinin de oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz. Hatta son dönemlerde yoğun ilgi gören ve herkesin hoşuna giden eller şaklatılarak fotoğraf çekme pratik çözümler arasında yerini aldı bile.

Çoğu pazar gibi akıllı telefon, teknoloji, yazılım odaklı pazarda da tekeller oluşmuş durumda. Her ne kadar birkaç opsiyonumuz bulunsa bile bunların dışına çıkmak kolay değil. Hem performans bakımından zaruriyete uğrama hem de güvenilirlik açısından bekleneni alamamak diğer türlü bizleri daha çok üzer. Yine sayılabilecek çokça sebep bulabiliriz. Lakin başlıca firmalar şimdilik beklentilerimizi yerine getirebiliyor. Apple da kendisine özgü yapısı sayesinde standardı belirleyenlerden. iPhone cihazlarıyla tüm dünyada global şirket statüsünü kazanırken imalatına da durmadan devam ediyor. Bununla beraber halihazırda satışa sunduğu ve bir süredir kullanıcılarının kullanmaya başladığı ürünleri hakkında çalışmaları da bir bir çıkmakta. Onun dışında Android kadar geniş pörtföyü bulunmasa da üçüncü parti uygulamaları da sanal marketi App Store’da bulmak mümkün. Belirtmemiz gereken bir nokta da yoğun güvenlik filtreleri nedeniyle uygulama sayısı ve opsiyonu az. Kullanıcılarının güvenliğini ve özelini önemseyen yetkililer, her yazılıma indirim platformunda yer vermiyor. Ancak yazımızda ele aldığımız elleri şaklatarak fotoğraf çekmeyi sağlayan uygulama gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor.

iPhone ile Elleri Şaklatarak Fotoğraf Çekmek

Clapmera adındaki bir yazılım sayesinde tek başınıza da olsanız istediğiniz konseptte ve düzende fotoğraf çekebileceksiniz. Pratik çözümlerin aranıldığı yerler her zaman uygulama marketler oluyor. APK yöntemiyle de aslında pek çok seçenek bulunsa da aralarından güvenilirlerini ve iş yapanlarını bulmak gerçekten zor. Bu nedenle denetçilerin kontrolünden geçmiş ürünleri seçmekte fayda var.

iphone-el-saklatarak-fotograf-cekme-clapmera

Clapmera sayesinde basit bir iki işlemi sağlayıp fotoğrafı el şaklatarak çekiyorsunuz. Şaklatma sonrasnda iPhone mikrofonuna giden dalgalar tetikliyor ve deklanşöre uzaktan basmış sayılıyorsunuz.

[appbox appstore 519363613]

Ücretsiz şekilde indirilebilir olması ayrıca taktir gören bir noktayken dinleme modunu başlattıktan sonra kamera karşısına geçip onayı veriyorsunuz. Aşırı bir uzaklığı muhtemelen siz de istemiyorsunuzdur ancak şaklatma sesini mikrofonun duyabileceği uzaklıkta olduğuna dikkat edin.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz