Kuşkusuz hepimiz görselliğe önem veriyoruzdur. Nasıl göründüğümüzden tutun da edindiğimiz akseusarlara dek estetik açıdan ne kadar güzel oldukları hepimizi ilgilendiriyor. Akıllı telefonları bile artık sadece performansları, grafik özellikleri, kalitelerinden ziyade gösterişlerinden dolayı tercih edenleri görüyoruz. Keza bahsettiğimiz cihazlardaki kamera, lens, görüntü kaliteleri de bize görsellik bağlamında memnuniyet sunuyor. HD kalitesindeki videoları izleyip yine aynı yüksek çözünürlükteki kalitede videolar çekebiliyoruz. Yine vazgeçilmezimiz fotoğraflar, selfieler de istenilen özelliklerlde çekilip düzenlenebiliyor. Kameraların kaç megapiksel olduğundan ziyade lenslerinin özelliklerine de dikkat çekmek gerek. Zira iPhone başta olmak üzere birçok akıllı telefon rekabet ettiklerine nazaran düşük megapiksellerde olsalar bile daha kaliteli fotoğraflar çekebiliyorlar. Elbette bunun da bize bir karşılığı var. Öncelikle ürünü satın alırken bile etiket fiyatına yansırken sonrasında da depolama konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Yüksek kalitedeki fotoğrafların hafızada kapladığı alanlar da pek tabii ki yüksek olmakta. Önüne geçebilmek için bulut depolamalar, alan sağlayan servislerden faydalansak da anında görüntülere ulaşmak isteyince sorunlar başlıyor. Dolayısıyla dahili bünyede tutarken birikenler de oluyor. Ancak temizleme işlemine başlatığımızda da birçok fotoğrafın aslında gereksiz olduğunu fark ediyoruz. Yapmamız gerkeen şey iPhone’daki fotoğrafları toplu olarak silmek. Hepsiyle teker teker uğraşırken zaman kaybetmek istemeyenlere yönelik fotoğraflar konusunda toplu silme işlemini anlatacağız.

Akıllı telefonlar donatıldığı özellikler gereği bizlere çoğu zaman pratiklik sağlamakta. Aslında içerdiği detayları sunan diğer araçları geride bırakmasının bir diğer nedeni de bu. Birçok işlevimiz için onlarca alete ihtiyaç duyup saatlerimizi harcarken şimdilerde iki tıklamayla tek üründen dakikalar içerisinde işler halloluyor. Ancak pratiklik sembolü olsa kabul edeceğimiz cihazların insanoğlunu memnun etmesinin imkanı yok. Dünyadaki insan sayısını düşününce herkesin spesifik isteklerine yönelik yazılımlar, yöntemler geliştirmek de mümkün olmuyor. Lakin zamanla iyileştirmeler, güncellemeler, yeni yollar paylaşılmaya başlanınca sorunlar da ortadan kalkıyor. Yapmamız gereken şey iyi araştırarak bizlerle aşağı yukarı aynı problemi yaşayanları bulmak. iOS mobil işletim sisteminin entegre edildiği Apple imzalı iPhone akıllı telefonlarda biriken fotoğraflar özelinde toplu silme işlemi de ifade etmeye çalıştıklarımızdan. Muhtelen çoğumuz bunu nasıl yapacağımıza dair düşünürken kolay yöntemlerden faydalanıyoruzdur.

iPhone’daki Fotoğraflar Nasıl Toplu Şekilde Silinir?

Zaman kazancı konusunda epey işimize yarayan toplu şekilde silinen fotoğraflar yöntemi için öncelikle Mac bilgisayarı bulunanlara yönelik anlatalım. Cihazı Mac’e bağlamalısınız. Akabinde Görüntü Yakalama seçeneğini başlatıp sol taraftaki Cihazlar’dan iPhone telefonunuzu seçin. Silerek hafızanızı, deponuzu boşaltmanızı istediğiniz fotoğraflar klasörünü açın. İçeri aktarma işlemini gerçekleştirebilmek için hemen alt sağ taraftan Tümünü İçe Aktar opsiyonunu kullanın. Böylece iPhone’daki tüm rulodaki görüntüler içe aktarılmaya başlanacaktır.

iphone-toplu-fotograflar-silme

Tüm fotoğrafları tamamen silmek için ise Mac’teki Command+A tuş kombinasyonuyla seçip Delete tuşuna basıp silin.

 

Mac bilgisayarı bulunmayanlar da Anlar ekranına gelene kadar Fotoğraf Sekmesi’ne tıklayıp Hepsini Seç diyerek çöp kutusuna yollayın.

Kaynak : Mobil13


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Mobil13.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Mobil13'severlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz