Birçok pratikle piyasaya sunulan ve her kullanıcının farklı farklı isteklerine hitap ettiği için tercih ettiği akıllı telefonlar yüksek performans bekleyenlerin yanısıra müzikle, fotoğrafla ilgilenenlerin de ortak noktası haline geldi. Yüksek çözünürlüklü ve kaliteli lense sahip cihazların satış oranı yükselirken yine rahatlıkla müzik dinlenip bunların yine aynı rahatlıkla depo edilebilmesi insanların gözünde artı puan. Bu nedenle firmaların teknik detaylar kadar böylesine işlevlere de kolaylık getirmesi gerekiyor. Özellikle son zamanlarda iTunes 12‘nin gelmesi iPhone’larda müziklerin zil sesine dönüştürülmesini iyice zorlaştırdı. Peki hiç yapılamaz mı müzikleri zil sesi yapmak imkansız mı elbette değil.

iTunes son sürümü itibariyle zil sesi seçimlerinde mağaza yönlendirmesini tercih edince kişisel müziklerin zil sesine dönüştürülmesi de kısıtlandıkça kısıtlanmış durumda. Bu manada hareket alanı daralan kullanıcılar için iPhone‘da müzikleri zil sesi yapmak için belirtilen yöntemleri uygulayabilirsiniz.

iphone-muzikler-nasil-zil-sesi-yapilir

iPhone’da İstenilen Müziği Zil Sesi Yapmak

www.melofania.com adresine giderek zil sesi yapacağınız müziğin kırpın. Yeni müziği cihazınıza .m4r formatına çevirip indirin. Bundan sonraki adımsa iTunes olmadan sesi telefona indirmek olacak.

www.copytrans.net/download web sitesine girerek iTunes’un alternatifi olan CopyTrans programını indirin. Sürücülerin yüklü olduğunu kontrol ettikten sonra yüklediğiniz programla beraber iPhone’unuzu bilgisayara bağlayın.

CopyTrans‘ı çalıştırıp Manager bölümünü kurun ve start tuşuyla başlatın. Telefonunuz bulununca sol üstteki melodiler kısmına istediğiniz 40 saniyelik müziği sürükleyin. Yenile ve güncelle sekmesine tıklayıp dosya aktarımını gerçekleştirin.

En son aşamada iPhone ayarlardan sesleri açıp zil sesleri arasından istediğiniz müziği seçin.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz