Tüm bilgilerimizi, verilerimizi, dosyalarımızı sanal dünyaya taşıyınca önemli bir hız kazandık. Artık kolaylıkla işlemlerimizi hallediyor, otomatik girişler sayesinde zaman kaybetmiyoruz. İnsanoğlunun son 20 yılda yakaladığı gelişim ivmesi, tarihin hiçbir noktasında yakalanamamıştı. Hal böyle olunca kullanıcıların yanında büyük şirketler hatta devletler de teknolojiye ayak uydurarak buralarda boy göstermeye başladılar. Günümüzün hırsızları da modern çağda geride kaldılar. Zira siber korsanlar, karşılaşacağınız fiziksel hırsızlıkların ötesinde zarara uğraatmayı başarıyor. Özel mesajlaşmalarımız ve dosyalarımızın yanında örneğin bankacılık bilgilerinize ulaştıkları taktirde saniyesinde hesabınızı boşaltıyorlar. Bankalar her ne kadar güvenlik önlemlerini üst seviyelere çıkarsalar da aşmayı biliyorlar. Yine kullanıcıların aldıkları tedbirler yeterli kalmadığında zaman da maalesef ki üzücü olaylar yaşanmakta. Kısacası bizlere hız ve kalite getiren teknolojinin ardından dezavantajlarını da göze alıp hareket etmek lazım. Bazen istemeden de olsa bizler de belki çeşitli dosyalarımızı siliyoruz. Keza telefonlarda veya diğer teknolojik cihazlarda yaşanan problemler de yeniden başlatmaya, sıfırlamaya zorluyor. Neticesinde de uzun yıllardır sakladığınız bir fotoğrafla bile vedalaşıyorsunuz. Yazılım geliştiriciler, silinen dosyalar konusuna el atarak bir kısmını veya tamamını kurtarabilme yöntemlerini anlatıyorlar. Uyguladığınız taktirde ekseriyetle pozitif sonuçlar alabiliyorsunuz. Bu noktada da sanal hırsızların ağına düşmemeye dikkat edin. Atacağınız adımlarla cihazlarınızın muhtelif uygulamalara veya kişilere ulaşım onayını verdiğinizde sonradan nahoş olaylar gerçekleşebilir. Bizler, iPhone akıllı telefonlarında hem güvenli hem de sonuç odaklı işinize yarayacak silinen dosyalar nasıl kurtarılır sorusuna bir yöntemle cevap veriyoruz.

Halihazırda işletim sistemleri özelinde bir inceleme yapılırsa en güvenli platformun kullanıcıların söylediğine göre Apple’ın iOS sistemi olduğu söyleniyor. Kapalı kutu nitelemesi yapıştırılsa da hareket alanı Android’de göre dar olunca, üretim aşamasında geliştiriciler güvenlik çıtasını yukarıya çıkarabiliyor. En basitinden Apple’ın uygulama marketine, bir yazılım geliştirdiği uygulamayı dahi yüklemeye çalışırken yoğun prosedürle karşılaşır. Kitlesinin kullanım keyfini zedeleyecek yöntem ve ürünlerden uzak duran Apple, uzun vadeli düşünüyor. Minimum düzeyde sorunun ortaya çıkmasını sağlarken yaşanan ekstra sıkıntılara da kısa vadede çözüm sunuyor. Ancak isteyerek veya istemeden, telefondan kaynaklı dosyalar silinirse insanlar ne yapacaklarını bilmiyor. Silinen dosyaları kurtarmak başlığı altında da çokça yazılar yazıyor. Kaynak sayısı artsa da güven yaratma hususunda yeterlilik pek yok. Özel dosyalar, fotoğraflar, notlar, mesajlar, rehber içeriğinin kaybedilmesi noktasında bu yazımızda güvenle uygulayabileceğiniz bir yöntem anlatıyoruz.

Silinen Dosyalar Nasıl Kurtarılır? iPhone’da Silinen Dosyaları Kurtarmak

Üçüncü kişilerin yarattığı uygulamaları severek kullanırken silinen dosyaların kurtarılmasında da yardımımıza koşuyorlar. PrimoSync tarafından hazırlanan Primo iPhone Data Recovery yazılımıyla iPhone’da silinen dosyalar kurtarılabiliyor. Yüzde yüz sonuç vereceği belirtilmese de genellikle sonuç alındığı söyleniyor.

https://www.primosync.com/iphone-data-recovery/index.htm?ref=teu adresinden yazılımı yükleyin.

Kurulumu tamamladıysanız iPhone telefonunuzu Lightning kablosuyla bilgisayara bağlayın. Kilidi açıp cihazı da güvenilir şekilde tanımlayın. Gelen bildirime OK deyin.

iphone-silinen-dosyalar-kurtarma

Sol bölmedeki telefon simgesine tıklayıp Next emrini verin. Artık silinen dosyalar taraması başlamış olacak. Biraz zaman geçtikten sonra tarama hallolur. Kurtarmayı istediğiniz dosyaları seçip Recover seçeneğine basın. İsterseniz bilgisayara isterseniz telefona yükleme imkanına sahipsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz