İPhone‘daki bir uygulamayı silmek için istediğiniz uygulamaya hafifçe basarsınız. Tüm uygulamalar sallanmaya başlar, “x” simgesine dokunursunuz ve istenmeyen uygulama kaybolur. Peki silinen uygulamaları takip etmenin bir yolu varmı? Elbette! Ve bunu yapmak çok kolay. Bunun için;
App Store’u başlatın, sağ üstteki profil simgenize dokunun ve Satın Alınanlar’ı seçin. “Tümü” sekmesini seçerseniz, hesabınızdaki her uygulamayı görebilirsiniz. Yalnızca silinen uygulamaları önizlemek için bunun yerine “Bu iPhone’da değil” sekmesine dokunun. Hesabınızdan sildiğiniz tüm uygulamaları listeler.

UYGULAMALAR NASIL GERİ YÜKLENİR?

Yukarda bahsettiğimiz iphone’da değil özelliğine tıkladığımızda silinen uygulamalarda istediğimiz uygulamayı yüklemek için bulut simgesine dokunun. Uygulamayı onaylamak ve indirmek için Apple Kimliği parolasını girmeniz gerekir. Mavi kare indirme durumunu gösterir.

İSİM ARAMA

App store’ da arama simgesine uygulama adını yazıp aratmak kolaydır. App Store’da sağ alttaki büyüteç simgesine basın, adı yazın ve sonuçlardan uygulamayı seçin.

ITUNES İLE YAPILIR MI?
Ne yazık ki bu mümkün değil. Bazı nedenlerden dolayı Apple, Uygulamalar simgesini iTunes 12.7’den itibaren kaldırmaya karar verdi. Ancak iTunes’u bir süredir güncellemediyseniz, yine de uygulamaları geri yükleyebilirsiniz.

EKSİK UYGULAMALAR
Silmediğiniz halde bazı uygulamaların telefonda görünmediğini farkedebilirsiniz. Ancak endişelenmenize gerek yok – bu uygulamalar temelli gitmedi. İOS 11.0’dan itibaren Apple, kullanmadığınız uygulamaları kaldıran Kullanılmayan Uygulamaları Aktar özelliğini kullanıma sundu. Bu özelliği sevmezseniz eğer Ayarlar’a gidin, aşağı kaydırın ve iTunes ve App Store’u seçin, Kullanılmayan Uygulamaları Boşalt’a gidin ve kapatmak için düğmeye dokunun.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Ücretini ödediğim bir uygulamayı telefonumdan silersem, tekrar indirmek için ödeme yapmam gerekir mi?
Aynı apple kimliğini kullanırsanız ödemek zorunda kalmazsınız ama farklı bir hesapla giriş yaparsanız ödersiniz. Daha düşük maliyetli bir uygulama ise ve sizin için sorun değilse, devam edin ve çoğu kez “Bu uygulamayı zaten satın aldınız” şeklinde bir pop-up açılır. Maalesef bu bir garanti değil, bu nedenle Apple ile iletişime geçmeniz gerekebilir.
Apple kimliğimi değiştirirsem yine de Uygulamalarımı kurtarabilir miyim?
Maalesef hayır. Apple Kimliğinizi siler veya erişiminizi kaybederseniz, kaydedilen tüm bilgilere ve satın aldıklarınıza erişiminizi de kaybedersiniz. Bunun tek çözümü, Aile Paylaşımı’nı kurmuş olmanızdır. Aile paylaşımını etkinleştirdiğinizde silmiş olduğunuz uygulamaları kurtarabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz