App Store derecelendirmesine göre Waze, iPhone için en popüler navigasyon uygulamalarından biridir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Uygulama gerçek zamanlı trafik raporları, yol koşulları ve hız uyarıları içerir. Bunun da ötesinde, duyarlı bir kullanıcı arayüzüne sahiptir ve en sevdiğiniz müzik akışı hizmetleriyle çalışabilir.

Waze haritalarını varsayılan gezinme aracınız yapmanın kolay – veya daha iyisi tek – yolu Google uygulaması tarafından sağlanan seçenekleri kullanmaktır. Öncelikle;

Google uygulamasını başlatın ve Diğer menüsüne erişmek için üç yatay noktaya dokunun. Ardından, daha fazla seçeneğe erişmek için Ayarlar’ı seçin ve Genel sekmesine dokunun.

Genel pencerenin altındaki Varsayılan Uygulamalar’ı seçin ve seçmek için Waze’e dokunun. Aksi takdirde, uygulamayı kullandığınızda Apple veya Google haritaları varsayılan olarak başlayacaktır. Her navigasyona ihtiyaç duyduğunuzda mevcut uygulamalar arasında seçim yapmak istiyorsanız, “Her seferinde hangi uygulamayı kullanacağımı bana sor” seçeneğini açın.

Waze’i Siri ile Kullanabilir misiniz?

Evet, yapabilirsin. Ancak, “Hey Siri, bana yol tarifini ver…” gibi bir şey sorarsanız, sanal asistan Apple Haritalar’ı kullanacaktır. Ancak, Siri’ye sorduğunuzda kullanmak istediğiniz uygulamayı belirtmelisiniz.

CarPlay İle Waze’i Kullanma

Ayarlar uygulamasına erişin, Genel menüsünü seçin ve CarPlay üzerine dokunun. Arabanızı seçtikten sonra, Ana ekrandan Haritalar uygulamasını alın ve uygulamaların sonraki sayfasına taşıyın. Şimdi, Waze uygulamasını alın ve Ana ekrana kaydırın. Bu size hızlı uygulama erişimi sağlar ve Waze’i birincil navigasyon yazılımınız yapar.

Waze’de Siri Kısayollarını Ayarlama

Bu işlem için ayarlardan Siri kısayollarına dokunun. Ardından Siri’ye ekle’ye dokunun. Artık Waze etkinliğinde Artık Siri’ye sizi belirli bir yere götürmesini söyleyebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz