iOS platformu üzerinden web sitesi engellemek için bazı yollar mevcut. En basit yöntem ise iPhone menüsü içerisinden Ekran süresi özelliğinden faydalanmak. Ekran süresi ile beraber iPhone kullanıcıları web siteye girişleri engelleyebilir. Buna ek olarak web sitesini kara listeye alarak çocuklarınızın sizlerin dışında bu siteye girmesini engelleyebilirsiniz. Kısacası bu özellik anne ve babaların çok işine yarayabilir.

iPhone’da Site Engellemek

İlk olarak ayarlar menüsüne girin ve Ekran süresi yolunu takip edin. İçerik sınırlamayı aktif etmek için Ekran Süresi’ni açın. Ardından İçerik ve Gizlilik Sınırlama menüsünden devam edin. Şimdi içerik sınırlamaları seçeneğine basın.

Web içeriği ekranında ise yetişkin web sitelerini sınırla seçeneğine dokunun. Bununla beraber kara listedeki ve beyaz listedeki web sitelerini görebileceğiz bazı seçenekler karşınıza çıkacak.

Asla izin verme” kısmının altında “web sitesi ekle” seçeneğine basın ve engellemek istediğiniz web site URL’lerini oraya yapıştırın. Bu siteler artık engellenecektir. Sizlerde rahat bir nefes alabileceksiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz