İnternet ağının önemi günümüz için çok daha arttı. Yaygınlaştığı ilk etaplara baktığımızda genellikle arşiv ve araştırma odaklı işlev görse de şimdilerde sosyalliğin alemi. Aslına baktığımız zaman saatlerce telefon ekranına bakmak veya bilgisayar başında oturmak bir 10 yıl önce tam anlamıyla asosyalliğin belirtisiyken şimdi sosyalleşmenin tanımı. Kaldı ki internet ağı üzerinde varlık gösteren ve popülerleşen, çeşitli profiller oluşturarak bulunduğumuz sitelere de sosyal medya adını verdik. Hal böyle olunca kullanıcıların her geçen gün artması belki de fiziki şartlarda buluşamayacağımız binlerce insanla iletişim kurma şansını yakaladık. Özellikle mobil cihazların kullanım oranı arttıkça buraların ziyaretçi sayısında da yükselme göründü. Çünkü insanlar masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarda istedikleri biçimde verim alamıyordu. Ancak şimdilerde telefonlarımız sayesinde internetle bağlantı sağlayarak bilgisayarlardan aldığımız performans ve hız verileriyle sanal aleme giriş yapabiliyoruz. İnsanları harekete geçirecek güç çok geçmese de eskiden sosyal aktiviteler olurken şu anda bir hastag. Elbette jargonların platformlara göre değiştiğini de söylersek popüler etiketler seçilerek herkesin fikirlerini beyan ettiği yerlerden bahsediyoruz. Etkileşim artınca niyayetinde internet kotamızın da daha hızlı tükendiğini söyleyebiliriz. Başta fotoğraf ve videolar bunun nedeni. Akıllı telefonlar neredeyse dijital fotoğraf makinelerinin kalitesine ulaşınca görsellerdeki yakalanan kalitenin neticesinde geniş depolama alanlarına ve yüksek internet kotalarına ihtiyaç duyuyoruz. Pek tabii ki bir Wi-Fi kaynağı yoksa. Evimizdeki veya çevremizdeki Wi-Fi noktalarına bağlandığımızda ise kota problemi ortadan kalkıyor. Eğer sizin de bir iPhone cihazınız var veya tanıdığınızın varsa ve Wi-Fi internet paylaşımı yapmak istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Zira bu işlemi kolayca nasıl yapacağınızı anlatıyoruz.

Genellikle mobil servislerin hazırladığı kampanyalardan internet, SMS ve konuşma hizmetlereini alıyoruz. Her ne kadar yüksek GB’lı bir paket kullansak da uzun vadede, ay boyunca yetmiyor. Dolayısıyla çevremizde bulunan kaynaklardan faydalanmak gerek. Başta evimizde olmak üzere sabit yerlerde kotasız, sınırsız Wi-Fi’lar var. Bunlar genellikle direkt internet sağlayıcılarından hizmet aldıklarından dolayı hem daha hızlı hem de kesintisiz hizmet verebiliyor. Kısacası Wi-Fi’lara erişebildiğimiz her noktada bağlanmanızı tavsiye ediyoruz. Kaldı ki birçok uygulama da bazı özelliklerini Wi-Fi’a bağlanıldığında devreye sokabilecek şekilde geliştirilmiş. Bu sayede performans ve kullanım düzeyinde sıkıntılar çıkarmıyor. Optimum verimi elde edebileceğimiz bu bağlantıyı eğer yanımızdaki, yakınımızdaki arkadaşlarımızın iPhone telefonlarından alacaksak yapmamız gerekenler oldukça basit. Hızlıca halledebilmek ve iPhone’da Wi-Fi internet paylaşımı işlemini gerçekleştirmek isteyenler hemen aşağıdaki adımları uygulayabilirler.

iPhone Wi-Fi İnternet Paylaşımı

iPhone serisinin 5., 6. ve 7. modellerinde söylediğimiz Wi-Fi paylaşımını sağlayabilirsiniz.

Öncelikle Ayarlar’a ulaşın. buradan Hücresel ifadesine tıklayın. Ardından Kişisel Erişim Noktası’na dokunduktan sonra bu özelliği aktifleştirmemiz gerekecek. Aktif hale getirdiyseniz gelecek küçük pencere üzerinde Aç: Wi-Fi ve Bluetooth’a basın.

wi-fi-internet-iphone-paylasimi

İnternete girmek istediğiniz diğer telefondan da aramaya başladığınızda iPhone’un belirlenmiş ismine tıklayın. Parolayı da doğru biçimde yazarsanız bağlantı sağlanacaktır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz