Günümüzün elimizden düşürmediğimiz ve kullanım oranı en yüksek teknoloji ürünlerinin başında akıllı telefonlar geliyor. Her ne kadar teknolojik cihazlara karşı ilgimiz üretilmeye başlanan ilk yıllardan itibaren artarak devam etse de akıllı telefonların hayatımıza katılması neredeyse hepimizin birer tane sahibi olmamızı sağladı. Eskiye nazaran sadece iletişimi sağlayan, çağrılar gerçekleştiren araç olmaktan çıkıp bir aksesuarımız oldu. Özellikle Apple tarafıdan geliştirilen iOS mobil işletim sisteminin içerisine eklendiği iPhone cihazları sadece özellikleri, performansları, yüksek kapasiteleri, işlevselliği ile değil duruşu, şıklığı, tasarımı, estetikliği ile de kullanıcıları cezbedir. İster istemez sosyal yaşam içerisinde statü belirleyen parametre haline dönüşmesi de yine tercih sebeplerinden sadece birisi. Barındırdığı detaylara bakılınca yetmişli seksenli yıllarda hayal dahi edilemeyecek gelişimleri, fonksiyonları barındırıyor. Ancak kişilerin yoğunlukla zaman harcadıkları ve ilgilendikleri uygulamalara, işlemlere baktığımızda interneti başta görmek hiç kimseyi şaşırtmıyor. İnternetin dünyayı ufacık bir kasabaya dönüştürmesinden görsel zenginliğe dek geniş yelpazesi insanları kendisine çekmekte.

Görsel zenginliği ele alırken elbette yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ve videoları söylemekteyiz. Sosyal medyanın 2000’lerin ortalarından itibaren ülkemizde de yaygınlaşması, buradan bir arkadaş ortamına, çevreye ulaşılıp dönüştürülmesi hayatı bir de sanal aleme taşıdı. Facebook ağlar arasında başı çekerken Twitter da metinsel ifadelerin yoğunlukla bulunduğu mecralardan. Yine Facebook şirektinin kanatları altında yayın hayatına devam eden Instagram da son dönemin popüler platformlarından. İşte burada görsel medyanın önemi, fotoğrafların ve videoların kalitesi ortaya çıkıyor. Anları sonsuzlaştırıp profillerinde paylaşarak hem arkadaşlarına hem de intenet üzerinden takipleştiklere kişilere ulaştırıyorlar.

apple-iphone-youtube-video-indirme

iPhone Cihazlarda Youtube’dan Video İndirmek

Video söz konusu olunca da her türlü ırktan, milletten insanın video arayışında uğradığı ilk durak nokta Youtube’u konuşmak gerekiyor. Müzisyenler, video oluşturup bunu herkese ulaştırmak isteyen kullanıcılar buradan tüm dünyaya seslenebiliyor. Telif hakları konusunun da üzerinde duran Youtube yetkilileri onaylı hesap sistemini de uzun zamandır kullanmakta. Şarkı dinlemek, ilginç videolar izlemek dışında ülkemizde vlog modasının çıkması Google firmasının altındaki Youtube’un popülerliğine ciddi katkıda bulundu. Kısacası her manada videoyu bulabileceğiniz mecraya iPhone, Android, iOS, Windows telefon ve işletim sistemi fark etmeksizin dahil olabiliyorsunuz. Eğer buradaki videoları indirmek istiyorsanız belirteceğimiz adımları uygulayarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

1. iPhone akıllı telefonlarına yüklü olan Youtube uygulamasını kaldırın.

2. Video yükleme işlemini sağlayacak Youtube ++ iPA ve Cydia Impactor yazılımlarını indirin.

3. Cihazınızı USB bağlantısı kurarak bilgisayara bağlayın. Bilgisayarınıza indirdiğiniz Cydia Impactor programını açıp Youtube ++ yazılımını içerisine sürükleyin.

4. Güvenliğinizi sağlayabilmek adına farklı bir Apple hesabı oluşturun. Devamında iPhone’da işleme başalyabilmek için ana hesabınız yerine sonradan oluşturduğunuz profille giriş yapın.

5. Uygulamayı çalıştırmadan önce Ayarlar’dan Genel sekmesine ve oradan da Profiller’e tıklayın. Yeni Apple kimliğinizi buradan da tanıtın ve güven seçeneğine tıklayın.

Yüklediğiniz yeni Youtube yazılımı sayesinde videoları indirmeyi yapabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz