Apple markasının ürettiği mobil işletim sistemi iOS yine aynı firmanın cihazlarında kullanılmakta. Kapalı kutu şeklinde bilinen bu yapının kendisine has özellikleriyle piyasanın farklı bir noktasında olması da yine tahmin edilebilir. iPhone serisi telefonların neredeyse her sene yeni birkaç modeliyle (Plus, S) teknoloji tutkunlarına sunulması işletim sistemini de güncellenmesi ve yenilenmesi anlamına geliyor. Sadece tasarım, performans olarak değil cihazın kullanımı deneyimi açısından da bunun önemi var. Yazılımcılar bu sistem için dahili olarak insanların ihtiyaç duyacakları her türlü detayı önceden dahil ederek dışarıdan müdahaleye diğer platformlar kadar izin vermiyor. Her ne kadar böylesine içe kapanık bir yapısı olsa da piyasanın en pahalı olarak bilinen cihazlarını satmakta hiçbir sorun çekmiyor. Milyonlar tarafından tercih edilen iPhone telefonlarda bahsettiğimiz yüklü gelen bazı uygulamalar mevcut. Bazı kullanıcılar bunları kaldırmak ve silmek istiyor. Bu noktada sıkıntı çekenler için yüklü gelen uygulamalar nasıl sileceğinizi ve kaldırabileceğinizi anlatıyoruz.

iphone-yuklu-gelen-stok-uygulamalar

iPhone Telefonda Yüklü Gelen Uygulamalar Nasıl Kaldırılır?

Özellikle iOS mobil işletim sisteminin 10. sürümünün gelmesiyle birlikte Arkadaş Bul, İpuçları, Borsa gibi birçok uygulama geldi. Siz ekstra bir çaba sarf etmeden direkt güncellemeni yaptığınızda yüklenen yazılımları kullanmıyor ve kaldırmak istiyor olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler oldukça basit. Yine iOS 10 sayesinde bunları normal uygulama kaldırma işlemi gibi kaldırabiliyorsunuz. Önceden bu özellik mevcut değildi.

Kaldırılan Stok Uygulamalar Nasıl Geri Yüklenir?

Yüklü gelen uygulamaları kaldırdıktan sonra birkaç tanesini tekrardan kullanmak istiyor olabilirsiniz. Bunun için online sanal marketi App Store ya da Spotlight’tan uygulama ismini aratarak kullanıma tekrardan başlayabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz