Teknoloji sahasında faaliyet gösteren önde gelen firmalar, her ne kadar kendi ağızlarından dile getirmeseler de pazardaki paylarını arttırmak ve daha fazla kişiye hitap edebilmek için kıyasıya rekabet halindeler. Kullanıcılar özelinde dahi kamplaşmalara tanık olurken çeşitli forumlarda, tartışma platformlarında gözlemlediğimiz kadarıyla her sene çıkan amiral gemiler birbirleriyle çarpıştırılıyor. Gerek teknik özellikleri gerek estetik duruşları tartışmalarımıza konu olmakta. Elbette markalar da çıkardıkları ürünlerin insanlara nasıl yansıdığını merak edip bunları araştırıp analiz ediyor ve neticede yeni çalışmalarına entegre ediyor. Böylece hem kullanıcı odaklı yapı benimsenirken hem de günceli yakalayıp satış sayılarını da yukarı çekmek mümkün. Herhangi bir kişi bugün cihaz satın almak için dışarı çıktıysa veya internette gezinti yapıyorsa yüksek ihtimalle evrensel yapıda ürünlere yönelir. Zira istediği her türlü işlemi yapabildiği ve aynı zamanda güvenliğin, kişiselleştirme seçeneklerinin de yoğun şekilde bulunduğu telefonlar cezbedici gelecektir. Majör Android ve iOS temelli akıllı telefonların kendilerine göre avantaj ve dezavantajları bulunurken kimileri yıllardır aynı markadan şaşmıyor. Çevresindekilerin tavsiyelerine veya tecrübelerine saygı duymalarına rağmen şahsi düzeninden vazgeçmek istemiyor ancak yine çevresindekilerle fiziksel ve sanal temasta da bulunmak istiyor. Bunların başında da tahmin edebileceğiniz gibi veri aktarımı geliyor. Mesela iPhone’dan Samsung’un gözdelerinden Galaxy S8’e veri aktarımı işlemi nasıl yapılır konusunda sıkça sitem ediliyor.

Konuyu bilişime getirdiğimiz vakit, aslında çözümlenemeyecek çok az durum var. Ufak bir araştırma yaparak dahi yaşanan sorunların yüzde 90’nından kurtulabiliyorsunuz. Lakin bazı durumlar var ki cihazı garanti kapsamına çıkarmadan veya ekstra güvenmekte sıkıntı çektiğiniz uygulamalar yüklemek, metotlar denemek zorundasınız. Pek tercih etmeyen kişiler ise resmi güncellemeleri, rehberleri beklemek durumunda kalıyor. Kısacası güvenli şekilde adımlar atmak ürünleri uzun yıllar boyunca sağlıklı kullanıp cebimize zarar vermesinden öte konu güvenliğimiz tam sağlayamamaya da gelebilir. Artık bankacılık şifrelerimizden tutun da özel hayatımıza dek tüm verileri, bilgileri elimizden düşüremediğimiz yeni nesil oyuncaklara aktarmış durumdayız. Kimimiz iş veya çeşitli araştırmalar amacıyla kullansa da kimimiz eğlence, zaman geçirme odaklı değerlendirse de neticede yoğun biçimde kullanıp muhtelif verilerimizi giriyoruz. Bazen verilerin kapasitesi, kapladığı alanın çok ciddi miktarlara ulaştığının da mutlaka farkındayız. Eğer depolama amacıyla veya paylaşma isteğiyle karşı tarafa, çevremizdekilere yollamak istersek eğer aynı veya birbirine yapın platformlardaki ürünleri kullanıyorsak sıkıntı çıkmıyor. Fakat iPhone ve Samsung Galaxy S8 gibi piyasanın aralarındaki rekabeti yüksek aygıtları seçmişsek alternatiflere yönelmek durumundayız. Bunların arasında da sizin ve cihazınızın güvenliğini, kullanım ömrünü azaltmayacak bir veri aktarımı metodumuz var.

Samsung-Galaxy-S8-vs-Apple-iPhone-7-veri-aktarimi

iPhone’dan Samsung Galaxy S8’e Veri Aktarımı Yapmak

Dosya taşıma veya veri aktarımı yapma gibi çeşitli ifadelerle belirmeye çalıştığımız durumlar için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Samsung tarafından çıkarılan Smart Swtich App yazılımını iPhone’a ve Galaxy S8’e kurun. iPhone’dan iCloud’a aktar emrini vererek Samsung cihazından da aynı şekilde açtığınız iCloud hesabınızdan indirime başlayabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Mobil13.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Mobil13'severlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz