Samsung tarafından katlanılabilir telefonlara daha önce şahit olmuştuk. Ancak Apple daha önce katlanabilir telefon tasarımına sahip değildi. Yeni ortaya çıkan iPhone 12 Flip konseptine göre, iPhone cihazlar cebe sığabilecek tasarıma sahip olacak. Katlanabilir akıllı telefon üreticilerinin sunmuş olduğu yenilik sayesinde daha da dikkat çekiyor. Samsung, Motorola, Huawei gibi şirketler katlanabilir akıllı telefonlar ile karşımıza çıktı ancak Apple tarafından böyle bir hamle ilk defa geliyor.

Katlanabilen iPhone 12 Flip, ortaya çıkan video sayesinde kendini belli etti. Ekranı Samsung Galaxy Z Flip gibi dikey bir şekilde katlanan cihaz, açıldığı zamanda büyük bir ekran sunuyor. Ekranda çentik bulunmuyor ve ekranın üst orta kısmında kamera deliği bulunmaktadır. Ekran çerçevelerinin neredeyse hepsi kalkmış diyebiliriz. iPhone 12 Flip arka kısmında üçlü kamera kurumu ile kullanıcılarla buluşacak.

iPhone 12 ile beraber gelmesi beklenen LİDAR sensörüde cihazda yerini alacak. iPhone 11 serisinin güncellenmiş bir versiyonunu görebileceğimizi belirtebiliriz. 2020 model iPhone cihazlarda da katlanabilir bir model olmayacağını da sizlerle paylaşmış olalım. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz