İPhone’unuz bir ağa kilitliyse, iPhone’unuzun kilidini nasıl açacağınızı ve başka bir SIM’i nasıl kullanacağınızı göstereceğiz.

İPhone’unuz belirli bir ağa kilitliyse, gerçekten sinir bozucu olabilir. Bazı iPhone’lar yalnızca kilitlendikleri taşıyıcıya verilen bir SIM kartla çalışır – örneğin O2, EE, Üçlü veya Vodafone. Ancak, herhangi bir SIM kartı kullanabilmeniz için iPhone’unuzun kilidini açmanın başka yolları da vardır. Burada size nasıl olduğunu gösteriyoruz.

Bazı iPhone’ların kilidini, operatöre ve telefonun koşullarına bağlı olarak diğerlerinden daha kolaydır. Son birkaç yıl içinde satın alınan çoğu iPhone’un kilidi zaten açılmış olacak, ancak iPhone’unuz daha eskiyse, cep telefonu sağlayıcınız telefonun kilidini açabilmelidir – ve çoğu durumda ücretsizdir.

İPhone’a başka bir ağdan bir SIM kart takıp arama yapmaya çalışırsanız, iPhone’unuzun belirli bir ağa kilitlendiğini keşfedeceksiniz. Çalışmazsa, iPhone’unuzun ağınıza kilitlenmiş olması muhtemeldir. “Geçersiz SIM”, “PAYT Kilidi”, “SIM Kart Kabul Edilmedi,” “SP Kodunu Girin” veya “Doğru SIM Kartı Takın” gibi bir hata mesajı görebilirsiniz.

Cihazı sübvansız olarak satın aldıysanız veya sözleşmeniz için ödeme yapmayı tamamladıysanız, iPhone’unuzun kilidini açmak tamamen yasaldır. Bununla birlikte, sözleşmeniz için hala ödeme yapıyorsanız, teknik olarak iPhone’a sahip değilsiniz, bu yüzden kilidini açmadan önce operatörünüzle gerçekten kontrol etmelisiniz.

Burada, popüler İngiltere operatörlerinin bir listesi ve en iyi üçüncü taraf seçenekleriyle birlikte iPhone’unuzun kilidini nasıl açacağınız hakkında bir şeyler var.

EE’de iPhone kilidini açma

EE iPhone’unuzun kilidini açmak için hesabınıza en az altı ay boyunca sahip olmanız ve bugüne kadar tüm faturalarınızı ödemeniz gerekir. EE, iPhone’unuzun kilidinin açılmasının 72 saat süreceğini ve size 8,99 sterline mal olacağını söylüyor.

 

Ancak, bir EE müşterisi değilseniz ve EE’ye kilitlenmiş bir iPhone’unuz varsa, orijinal sahibin adını, EE telefon numarasını ve sırayla edinebileceğiniz ek hesap bilgilerini bulmanız gerekir. iPhone kilidini açmak için.

EE, EE tarafından 1 Eylül 2015 tarihinde veya sonrasında satılan tüm iPhone veya iPad’lerin cihaz 18 aylık olduğunda otomatik olarak açılacağını söylüyor.

O2’de iPhone kilidini açma

O2 , iPhone’unuzun kilidini açmak için My O2 Online veya My O2 uygulamasını kullanmanızı gerektirir . Aylık Ödeme müşterisiyseniz istediğiniz zaman iPhone’unuzun kilidini açabilirsiniz, ancak yine de sözleşmeniz için ödemeyi bitirmeniz gerekir. Aynı şey Kullandıkça Öde müşterileri için de geçerlidir.

Kilit açma işlemini tamamlamak için yeni, O2 olmayan SIM’i taktıktan sonra iPhone’unuzu iTunes’a bağlamanız gerekir.

Bu, iPhone’un kilidini açamazsa, O2’nin formunu veya aşağıda açıklananlar gibi üçüncü taraf bir kilit açma servisini kullanmanız gerekir.

Üçlü iPhone kilidini açma

Three’nin web sitesinde, şirket Üç Ocaktan 1 Ocak 2014’ten sonra satın alınan tüm iPhone’ların WiFi üzerinden etkinleştirir veya bilgisayarınızda iTunes’a bağlanır bağlanmaz kilidini açacağını belirtir, böylece başka bir ağ kullanmak için hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur.

Ancak, iOS 7 veya daha yeni bir sürümü çalıştıran ve son zamanlarda Üç’ten satın alınmamış bir iPhone’un kilidini açmak için iTunes’a bağlanmanız ve kilidini açmak için cihazınızın geri yüklemesini yapmanız gerekir.

Cihazınızı geri yüklemek tüm verileri sileceğinden, öncelikle içeriğinizi yedeklemeniz önemlidir.

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz