Su geçirmezlik ve su geçirmezlik arasında bir fark olduğunun farkına varmak birçok insan için çok geç olabilir.
Telefonunuz veya başka bir teknoloji suya yaklaşmadan önce, kontrol ettiğinizden ve su geçirmezlik derecesini bildiğinizden emin olun. Bu, spesifikasyonda bir IPXX numarası olarak ifade edilecektir. Buradaki ilk X, toz gibi katı parçacıklar içindir ve 6’ya kadar yükselir. İkinci X, su direnci içindir ve 0’ın sıfır koruma ve 9’un en eksiksiz koruma olduğu, 0’dan 9’a kadar olan bir ölçekte mevcut.

En yaygın olanı belki de IP67’dir, buradaki 7, bir cihazın 30 dakikaya kadar 1 m derinliğe kadar suya daldırılabileceği anlamına gelir. IP68, 1,5 m’ye kadar derinliklere yine 30 dakika boyunca dayanabileceği anlamına gelir. En yüksek IP69K derecesi, yüksek sıcaklıkta veya güçlü su jetleriyle de dayanabileceği anlamına gelir.

Telefonunuz ıslandığında ne yapmalısınız?
Bu ipuçlarından herhangi birini denemeden önce, yapmamanız gereken çok önemli bir şey olduğuna dikkat edin: hiçbir koşulda ıslak telefonunuzu kullanmaya çalışmamalısınız.
Sudan çıkarın, hemen kapatın, SIM gibi erişilebilir tüm parçaları çıkarın ve ardından bir havlu veya kılıf üzerinde mümkün olduğunca kurulayın. Portlarından suyu nazikçe sallayın.

Pirinç su emme konusunda harika. Büyük bir kase alın, ardından ıslak telefonunuzu ve yeterince kaplayacak kadar pirinç kaseye koyun. Ardından 24 saat boyunca orada bırakın. Yalnızca süre dolduğunda cihazı açmayı denemelisiniz. İşe yaramazsa tekrar pirince koyun ve ertesi gün tekrar deneyin. Eğer çalışmıyorsa yeni bir telefon almanızın zamanı gelmiş demektir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz