ABD lideri Donlad Trump döneminde, herhangi bir açıklama bulunmayan, istihbarat servisi CIA’nın Cemal Kaşıkçı cinayetine ait rapor yakın zamanda açıklandı!

ABD'nin Kaşıkçı Cinayeti Raporu Bekleniyor

Açıklanan rapora göre, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman (MBS), 2018’de öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili “yakalama ya da öldürme” talimatı verdi. Trump’ın başkanlığı zamanında, Selman’ın cinayetten kurtarıldığını belirten ABD basını, eski liderin “Kongre’nin onu rahat bırakmasını sağladım. Onları durdurmayı başardım” tabirlerini kullandığını ifade etti. Yani Tüm gözler Prens Selman üzerinde!

ABD istihbaratından “Kaşıkçı cinayeti” raporu

Durumu Türk İstihbaratı Ortaya Çıkardı!
İsrail’den Haaretz Gazetesi’nde CIA’in Kaşıkçı cinayetine ait raporunu tahlil eden “Biden’ın MBS’ye iletisi: Washington’daki dokunulmazlığı sona erdi” başlıklı bir yazı söz konusu oldu. Yazıda ise ”Prens Selman’ın cinayetle direkt ve ferdî ilgisi Türk istihbaratı tarafından yaklaşık iki yıl evvel ortaya çıkarıldı. Veliaht Prens’e nihayetinde ne kadar ağır ceza verilebileceğini söylemek için şimdi çok erken” yazıyordu.
Kaşıkçı cinayetine ait bu sonuçlar doğrultusunda ABD-Türkiye ilişkinlerinin güçleneceği ve Joe Biden idaresinin de NATO üyesi olan Ankara ile bağlantılarını geliştirme gayesini koyduğu öngörülüyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz