Ülkemizde bulunan Korona virüsüne karşı her geçen gün daha da sıkı tedbirler alıyoruz. Alınan son kararda 20 yaş altı sokağa çıkamayacak, 30 büyük şehre giriş çıkışlar kapatıldı ve toplu alanlarda maske takma zorunluluğı getirildi. Pazar ve market gibi birçok kişinin bulunduğu alanlarda maske takma zorunluluğu geldi. Daha sonra ise alınan karara göre İstanbul ve Ankara’da ücretsiz maske dağıtımı olacak.

Bu konu hakkında kararı açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan;Dışarıya çıkmak zorunda kalan vatandaşlarımız için de yeni bir uygulama başlatıyoruz. Yarından itibaren pazar yerleri ve marketler gibi, insanların toplu şekilde bulunduğu tüm alanlarda herkesin maske takması zorunlu olacaktır” ifadelerine yer verdi.

Açıklanan karar sonrası İstanbul, Ankara ve İzmir’den açıklama geldi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Koronavirüsle mücadelede alınan son önlemler olumlu ancak yetersizdir. Acilen sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli. Bu sırada toplu taşıma araçlarına maskesiz binilmemesi gerektiğini önceden söyleyip harekete geçmiştik. İzmir’de toplu taşıma araçlarına maskeyle binilecek.” açıklamasında bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise; “Kıymetli Ankaralılar, Bugün alınan karar neticesinde kentimizdeki tüm toplu taşıma araçlarında maskesiz yolu alınmayacağını ve yarından itibaren ücretsiz maske dağıtımının başlayacağını bildirmek isterim.” şeklinde açıklama yaptı. Ortaya çıkan toplu alanlarda maske dağıtım zorunluluğu ardından, İstanbul ve Ankara’da ücretsiz maske dağıtımları gerçekleşecek. Toplu alanlarda 100 bin maske dağıtımı gerçekleşecek.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz