Dün saat 14.00’da İstanbul’da gerçekleşen şiddetli deprem ardından herkes yakınlarını aramak için telefona koştu. Ancak kimse kimseye ulaşamadı. GSM hatlarında oluşan yoğunluktan uzun süre iletişim koptu ve insanlar aradıkları kişilere ulaşamadı. Operatörlere verilen tepkiler ise sosyal medyada iyice arttı. Yaşanan soruna rağmen operatörler tarafından bir açıklama gelmemesi insanları daha da çıldırttı.

Son dönemlerde yer alan haberlerimizde sürekli 5G teknolojisinden bahsediyoruz. Mobil iletişim konusunda yeni iletişim ağlarının testi gerçekleşiyor. Ancak gerçekleşen deprem ardından yaşanan çöküş operatörleri sınıfta bırakıyor. Daha önceden Turkcell tarafından böyle durumlarda drone uçacağına dair reklam yapılmıştı. Fakat deprem sonrası operatörler ortadan kayboldu ve kimse kimseye ulaşamadı.

Bu konu üzerinden açıklama yapılmaması da sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu. Yapılan açıklamalarda sadece ‘Evet sorun yaşanıyor’ tarzı ifadeler yer almaktadır. Bilgi verilmeden saatlerce operatörlerin çalışmaması büyük hayal kırıklığına uğrattı. 2019 yılında teknoloji bu kadar ileri seviyeye taşınmışken 26 Eylül depremi ardından tüm operatörlerin çökmesi, sınıfta kaldıklarını gösteriyor. Bu konuyla alakalı açıklama geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz