İstanbul’dan Singapur’a giden TK54 sayılı THY uçağında bir yolcunun corona virüsüne sahip olduğu belirtildi. Uçaktaki tüm yolcular karantina altına alındığını söyleyen Singapur Sağlık Bakanlığı ülkemizin de konu hakkında yeterli şekilde bilgilendirdiğini belirtti. İşte detaylar…

Singapur Sağlık Bakanlığı ülkemizi ciddi anlamda ilgilendiren bir açıklama yaptı. Bakanlığın İstanbul’dan Singapur’a uçuş yapmakta olan THY uçağında bir yolcunun Corona virüsü olduğunu söyledi. Son gelen haberlere göre kişide virüs tespit edilmiş.Bu olaylardan sonra yolcuların tamamı karantinaya alınmış ve geri dönüş için planlanmış olan TK55 sayılı uçağında sefer iptal edilmiş.

Türkiye’ye açıklama yapıldı!

Singapur Dışişleri Bakanlığı tarafınca bir açıklama yapılarak Türkiye Büyükelçiliği’ne konu hakkında yeterli bilgi sunuldu. Henüz ülkemizde resmi bir Corona virüsü tespit edilmemiş olsa bile Virüsün İstanbul’da yer aldığını işaret ediyor.

Yaşanan bütün bu olaylardan hemen sonra kendimize önlemler almaya dikkat etmemiz gerektiğini ve ülkemizin çevresinde yer alan ülkelerin tamamında Corona virüsü vakalarını gördüğümüzü bizlerde söyleyelim. Özellikle yüz maskesi ve el hijyeni bu konuda çok fazla önem teşkil ediyor.

Singapur’a bakacak olursak eğer şimdiye dek 110 kişide Corona virüsü tespit edilmiş durumda. Dünya genelinde yayılma hızı hakkında ciddi bir şekilde önem taşıyan virüs Çin merkezli olmasına rağmen dünyanın her yerine hızlı bir şekilde yayılıyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz