Yakın zamanda [highlight]iPhone 6 ve iPhone 6 Plus[/highlight] adlarıyla yepyeni telefonlarını tanıtan Apple, Android kullanıcılarını iPhone’a çekmek istiyor. Bunun için şirket, resmi web sitesinin destek bölümünde Android kullanıcılarına yönelik rehber niteliğinde bir yazı yayınladı.

Bu yazıda Apple, Android kullanıcılarına öncelikle telefonlarındaki tüm içeriği nasıl iPhone’a aktarabileceklerini anlatıyor. Görünen o ki Apple, Android telefon kullanıcılarını birer iPhone kullanıcısı haline getirmek için gereken her şeyi yapıyor.

Androidden iPhonea gecme rehberi

 

Eğer Android kullanıcısı iseniz ve iPhone akıllı telefonlara sempatiniz varsa ya da iPhone’a geçme yönünde bir eğiliminiz varsa ve telefonda bulunan içerikleriniz yönünden endişe duyuyorsanız bu yazıya göz atabilirsiniz.

Burada fotoğraflarınızı, müziklerinizi, belgelerinizi, rehberinizi ve Android telefonunuzda bulunan diğer tüm içeriklerinizi nasıl iPhone’a aktaracağınızı bulacaksınız. E-posta sağlayıcınız, rehberiniz ve kullandığınız takvim gibi uygulamalar için Apple Google, Exchange ve Yahoo gibi hizmetleri kullanabileceğinizden söz ediyor. Bunların tümünü iPhone’a taşımak için de E-posta hesabı ekleme, uygulama kullanma ve sosyal medyaya giriş yapma olmak üzere üç seçenek sunuyor. Bunların ayrıntılı ve görsel destekli açıklamaları yazıda mevcut.

Androidden iPhonea gecme rehberi_takvim

 

Çok fazla sayıda fotoğraf ve video içerikleriniz varsa bunları bir uygulama ya da iTunes kullanarak iPhone’a taşıyabiliyorsunuz. Taşıma işleminin nasıl yapıldığı da ayrıntılı olarak anlatılmış. Müzik içerikleri için de benzer bir yöntem kullanılmakta.

Androidden iPhonea gecme rehberi_medya

 

Yazıda ayrıca satın aldığınız ePUB ve PDF formatındaki kitaplarınızı iBooks Mağazası’na aktarabileceğinizden de söz edilmekte. Dosyalarınız, Microsoft Office ve başka formatlarda belgeleriniz varsa, bunları iPhone’a aktarmak için yazıyı okumanızda fayda var.

Apple, Android telefonunuzda kullandığınız uygulamaları iPhone’da da kullanabilmeniz için App Store’a girebileceğinizi ve aynı uygulamaları burada bulabileceğinizi anlatıyor. Daha fazlasını okumak için Apple Destek sayfasında yer alan “[highlight]Move content from your Android phone to iPhone[/highlight]” başlıklı yazıya bakmanızı öneririz.

Andorid ve iPhone arasındaki rekabet hakkındaki düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz