Apple iPad Air 2, 16 Ekim günü Apple tarafından düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı. Daha önce Apple’ın iPad etkinliği düzenleyeceğini size “[highlight]Apple iPad Etkinliği İçin Kesin Tarih 16 Ekim[/highlight]” başlıklı haberimizle bildirmiştik. Nitelik Apple etkinlik tarihi ve ürünler konusunda bizi yanıltmadı.

iOS 8.1 ile çalışan Apple iPad Air 2 sadece 6.1 mm kalınlığında ve bu tablet Apple’ın şimdiye dek ürettiği en ince iPad olma özelliğini taşıyor. Ayrıca Apple iPad Air 2 beyaz, gümüş ve altın renklerinde üretilecek.

Apple iPad Air 2, sızan bilgilerde de haberini yaptığımız gibi iPad ailesinin üyeleri için özel olarak üretilen ve iki çekirdekli işlemci barındıran Apple A8X yonga seti ile çalışıyor. CPU ise %40 daha hızlı ve GPU da A7 yonga setindekine oranla 2.5 kat daha hızlı.

apple ipad air 2

iPhone akıllı telefonda bulunan TouchID parmak izi okuyucusu deneyimini şimdi kullanıcılar Apple iPad Air 2 tablette de yaşayabilecekler.

Apple iPad Air 2 ekranı kendisinden önceki tabletin ekranıyla aynı özellikleri taşımakta; 1536 x 2048 piksel ve 9.7 inç. Bununla birlikte yeni tabletin ekranında yansımayı azaltan koruyucu bir tabaka bulunmakta. Bu tabaka yansımayı %56 oranında azaltmakta.

apple ipad air 2 gorunum

Kameraya gelince; yeni tablette 8MP arka kamera bulunmakta ki bununla 1080p videoların yanında ağır çekim videolar da çekmek mümkün. Ön kamera ise 1.2 MP ve 720p çekim yapabiliyor. Bu kameranın öncekinden farkı yüz tanıma özelliğinin gelişmiş olması ve HDR video çekimi olanağı sunması. 437 gram ağırlığında olan tablet 240 x 169.5 x 6.1 mm boyutlarına sahip. Apple Pay özeliğinin de yer aldığı Apple iPad Air 2 Visa, MasterCard, AMEX desteğine sahip.

Apple iPad Air 2 tabletin 16GB sürümünün fiyatı $499 ve 64GB sürümünün fiyatı $599 olacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz