Geçtiğimiz dönemde vaka sayıları artış gösterdiği için, yeni koronavirüs tedbirleri göz önünde bulundurularak bazı işyerlerinin açılış-kapanış saatlerine sınırlamalar ve bununla birlikte birtakım sınırlamalar getirilmişti. Ancak mart ayı ile birlikte yeni normalleşme süreci başlamış oldu ve İçişleri Bakanlığı yeni normalleşme süreci ile ilgili 81 ile genelge yolladı!

Son dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan yeni genelge - Son Dakika Haberler

İçişleri Bakanlığı’nın belirlediği genelge de düşük, orta ve yüksek risk grubunda bulunan illerde lokanta, restoran, kafeterya, pastane, tatlıcı vb. gibi yeme içme yerleri ile kıraathane ve çay bahçesi gibi iş yerleri için 07.00-19.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasite ile hizmet verme izni verildi. Bu kapsamda bakkal, market, manav, kasap, berber, kuaför ve güzellik salonu, terzi, ayakkabıcı gibi iş yerlerinin hizmet saatlerinin de düşük, orta ve yüksek risk grubundaki illerde 07.00-20.00 arası olarak belirlendi.

Son dakika: İçişleri Bakanlığı Genelgesi yayınlandı: Kaldırılan yasaklar  hangileri? Normalleşme nasıl olacak? Sokağa çıkma yasağı son durum ne? -  Son Dakika Flaş Haberler

İçişleri Bakanlığı, belirtilen esaslar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 27’nci ve 72’nci maddeleri uyarınca İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları dahilince alınan tüm  kararlarının ivedilikle alınacağını da ifade etmiş durumda.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz