Android işletim sistemine göre kıyaslandığında, İOS kullanıcıları, Apple tarafından kısıtlandığını dile getiriyor. Apple’da bu eleştirilerin önünü almak için İOS’tan Android’e kolay bir şekilde geçebilmek için yeni bir özelliği duyurdu!

Apple bazı iCloud verilerini Google Bulut Platformu'nda depoladığını doğruladı

Bu özellikte iCloud’a yedeklenen fotoğraflar kolay bir şekilde Google Fotoğraflar’a aktarılabiliyor. iCloud’a eklenen bu yeni özellikte ”Verilerinizin bir kopyasını aktarın” seçeneği ile bu işlemi basit bir şekilde halledebiliyorsunuz. Google fotoğraflara aktarım yaparken iCloud, fotoğrafları yine de saklıyor ve yedeğindeki fotoğrafların bir kopyasını Google fotoğraflar’a aktarıyor.

▷ Fotoğrafları iPhone'dan Google Fotoğraflar'a taşıma »

iCloud’un bu yeni özelliği şimdilik, Avustralya, Kanada, AB, İzlanda, Lihtenştayn, Yeni Zelanda, Norveç, İsviçre, Birleşik Krallık ve ABD’de kullanıma açık ancak Türkiye’ye ne zaman kullanıma açılır, henüz kesin bir şey yok. Bu özellik her ne kadar işimize yarasa da Apple özel albümler, Google fotoğraflara ne yazık ki taşınmıyor, bunu bilmenizde fayda var. Bu işlem için, iki faktörlü kimlik doğrulaması için bir Apple kimliğe ve boş depolama alanına ihtiyaç vardır. Yanısıra bu işlem üç ile yedi gün arasında gerçekleşmektedir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz