Measles cases spike as a quarter of London children are not fully vaccinated; ENGLAND: London: INT Dr Mary Ramsay (Public Health England) interview SOT

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkiledi ve herkes için en önemli kural ‘maske ve mesafe’ olarak belirlendi. Bu konuyla ilgili ise İngiltere’den dikkat çeken açıklamalar mevcut!

İngiltere'de son 24 saatte 12 bin 872 Kovid-19 vakası görüldü

İngiltere Halk Sağlığı Uzmanı Mary Ramsay, belirlene bu önlemlerin, maske ve mesafenin birkaç yıl daha hayatımızda olacağını belirtti. Yeni koronavirüs olaylarının Ocak ayından bu yana azaldığı 27 milyondan fazla İngilizin birinci doz koronavirüs aşısını yaptırdığı kaydedildi. İngiltere’de halk, belirlenen bütün kısıtlamalardan kurtulmak istiyor ancak ne yazık ki bu şu anda mümkün değil.

Son 24 saatte 6 bin 287 yeni vaka - Son Dakika Haberleri

BBC’ye açıklama yapan Ramsay, ”Maske ve toplumsal uzaklık birkaç yıl daha ya da dünyanın geri kalanı bizim kadar aşılanana kadar sürebilir.” ifadelerini kullandı. İnsanların da maske takmaya alıştığını belirten Ramsay, ”İnsanlar maskelerle yaşayabilir ve iktisat, daha az sert olan kısıtlamalarla devam edebilir.” sözlerini kullandı.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz