HTC Desire Eye akıllı telefonu özellikleriyle birlikte “HTC Desire Eye Tanıtıldı! İşte Özellikleri!” başlıklı haberimizde yazmıştık. 8 Ekim’de gerçekleştirdiği bir etkinlikle 13MP ön ve 13MP arka kameraya sahip olan etkileyici bir akıllı telefon tanıtan HTC, aynı etkinlikte bir de kamera tanıttı. HTC RE Kamera adı verilen bu cihaz, periskop biçimli ve basit bir görünüme sahip.

HTC RE kamera_3

HTC RE Kamera’nın sahip olduğu özellikler kullanımı oldukça kolaylaştıran nitelikte düşünülmüş. HTC RE Kamera, jiro ve grip sensörlerine sahip. Bu sensörler, beraber çalışarak kamerayı elinize aldığınız zaman onun otomatik olarak açılmasını ve bıraktığınız zaman da kapanmasını sağlıyor. HTC RE Kamera toplamda iki buton taşıyor ve uzaktan bir Android uygulamasıyla kontrol edilebiliyor.

HTC RE kamera_4

HTC RE Kamera kendi başına 16MP ve 1080p videolar çekebilme özelliğine sahip. Kısacası HTC, GoPro’ya rakip olmak yerine IPX7 gibi su geçirmeme özelliğine odaklanıyor. Öyle ki bu kamera su geçirmiyor. Ayrıca özel bir su geçirmez kap sayesinde kameranın su geçirmeme özelliği IPX8 seviyesine kadar çıkıyor.

HTC RE Kamera Aksesuar Olarak Çok Farklı Yerlerde Kullanılabiliyor.

HTC RE Kamera’nın yapısı çok basit. 26.5mm genişliğinde ve üstte 90⁰lik kıvrılma yapan bir silindir şeklinde olan kamera 10cm’den daha kısa bir boya ve 65.5 gram ağırlığa sahip. Dolayısıyla bu cihazı bisikletinize dahi aksesuar olarak yerleştirebilirsiniz.

HTC RE kamera_2

Bu kameranın sahip olduğu lens doğal olarak balıkgözü efekti yaratabiliyor. Fakat siz kamerayı bunu yapmaması için ayarlayabiliyorsunuz. Kırpma modu adı verilen bir özellik sayesinde görüntünün alanını azaltabiliyorsunuz. Bu modda varsayılan şekilde geometrik olarak doğru sonuçlar üretiliyor.

HTC RE Kamera 720p 4x ağır çekim videolar kaydedebiliyor. Ses ise kameranın üstündeki tek mikrofonla kaydediliyor. Fotoğraf çekmek için arka tarafta bulunan tuşa kısa basılıyor. Video çekmek içinse uzun basmak yeterli oluyor. Minik ve görmesi çok zor olan bir ışık bu sırada yanıp sönüyor. Video kaydederken ise hoparlörden, kayıt yapıldığını bildiren bir ses çıkıyor.

HTC RE Kamera Android 4.3 ve üstü sürümlerle ayrıca iOS 7 ve üstü sürümleri taşıyan akıllı telefonlarla uyumludur. Bu sayede kamerayı uzaktan kontrol etmek mümkündür. Bununla birlikte iOS uygulamasının ancak gelecek yıl çıkacağını belirtelim.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz