Apple, yeni iOS 8 sürümünü hem geliştiriciler için hem de tüm kullanıcılar için şimdiye kadar çıkan en büyük iOS sürümü şeklinde tanımlıyor. Fakat önemli olanın bu sürümün büyüklüğünün değil en doğal ve en kullanışlı deneyimi yaşatmak olduğunu belirtiyor. Biz de sizin için yeni iOS 8 sürümünün tüm özelliklerini ve gelen tüm iyileştirme, geliştirme ile yenilikleri tek bir başlık altında topladık.

 

apple ios 8 tum ozellikler_giris

İşte iOS 8 Özellikleri

iOS 8 işletim sistemi her anlamda yepyeni bir sürüm. Çekilen fotoğraflara hızlıca erişim ve onları hızlıca düzenleme, metin mesajlarına doğrudan ses ekleyebilme, sağlık ve fitness uygulamalarını birbiriyle ilişkilendirme hatta bu uygulamaları spor eğitmeniyle ve doktorla paylaşabilme gibi çok kapsamlı özelliklerle karşılaşıyoruz. Apple’ın geliştiriciler için sunduğu bir yenilik de var ki bunun sayesinde geliştiriciler daha fazla erişime ve araca sahip olabilecekler. Apple klavye için getirdiği güncelleme ile kullanıcılara daha çok seçenek sunuyor ve onlara daha fazla içerik paylaşma yolunu açıyor. iCloud ve Touch ID kulanımıda tamamen değişiyor.

1. iOS 8 Fotoğraf Uygulamasına Gelen Yenilikler

Fotoğraflar uygulaması tamamen yenilendi. Bu uygulamaya gelen akıllı albümler ve arama özellikleri sayesinde fotoğraflarınız otomatik olarak sınıflandırılacak ve düzenlenecek. Böylece aradığınız fotoğrafı bulmanız çok kolay olacak. Eklenen yeni ve güçlü düzenleme araçları da fotoğraflarınızı çektikten sonra daha da güzelleştirmenizi sağlıyor.

apple ios 8 tum ozellikler_1

 2. iOS 8 Mesaj Uygulamasına Gelen Yenilikler

Mesaj uygulamasına gelen yenilikler sayesinde artık ailenizle ve arkadaşlarınızla çok kolay bir iletişim kurabilirsiniz. Örneğin, herhangi bir yazışmaya dokunarak sesinizi ekleyebilir, anlık olarak video çekip gönderebilirsiniz. Bunların yanı sıra ailenizin ve arkadaşlarınızın nerede olduğunuzu görmeleri için anlık konumunuzu paylaşmanız da mümkün.

apple ios 8 tum ozellikler_2

 3. iOS 8 Tasarım Yenilikleri

iOS 8 işletim sisteminde gözümüze çarpan en önemli nokta kullanımı kolaylaştırmaya ve hızlandırmaya yönelik çalışmaların yapılmış olması. Bunlardan biri de bildirimleri yanıtlama yoluna gelen yenilik olmuş. Ayrıca en çok konuştuğunuz kişilere kolay erişmenizi sağlayan kısa yolların yanı sıra e-postalarınızı yönetmeniz için de zaman kazandıran yenilikler mevcut.

apple ios 8 tum ozellikler_3

 4. iOS 8 Aile İçi Paylaşım Yenilikleri

iOS 8 özellikleri aile ve arkadaşlarla paylaşımı kolaylaştırmakta. Hemen hemen her şeyi paylaşmanızı mümkün kılan çok sayıda yenilik görmek mümkün. Bu sayede ailedeki en çok altı üye ile iTunes ve App Store’dan satın alınan bir uygulamayı kolayca paylaşılabiliyor. Fotoğraflar, takvimler, konumlar ve daha fazlası takip edilebiliyor.

apple ios 8 tum ozellikler_4

 5. iOS 8 iCoud Drive Uygulamasına Gelen Yenilikler

iCloud Drive tamamen iyileştirildi ve yenilendi. Artık her iOS ve Mac cihazınızda istediğiniz belge üzerinde çalışabileceksiniz. Bu belge bir sunum, PDF dosyası ya da görsel olabilecek.

apple ios 8 tum ozellikler_5

 6. iOS 8 Sağlık Uygulamasına Gelen Yenilikler

iOS 8 ile birlikte sağlığınıza yönelik her şeyi uygulama üzerinde görebilecek ve bu uygulamayı istediğiniz kişilerle paylaşabileceksiniz. Üstelik aktivite izleyicisi, kalp atış hızı monitörü ve diğer tüm sağlık ve fitness uygulamaları birbiriyle iletişim halinde olacak. Bunların kaydettiği tüm bilgilere bir gösterge panelinden kolaya erişmek mümkün olacak.

apple ios 8 tum ozellikler_6

 7. iOS 8 Cihazlar Arası Bağlantı Yenilikleri

Elbette birden fazla Apple ürününe sahip olanlar için en önemli nokta bunların birbiriyle arasında bağlantı kurmak. iOS 8 sayesinde artık cihazlarınız birbirlerine daha bağlı olacak. Öyle ki, bir cihazda yazmaya başladığınız bir e-posta metnine başka bir cihazda devam edebileceksiniz. Bunu yanı sıra iPhone cihazınıza gelen bir çağrıya Mac bilgisayarınızdan ya da iPad cihazınızdan cevap verebileceksiniz. Üstelik bunları kullanarak metin mesajı gönderebileceksiniz.

apple ios 8 tum ozellikler_7

 

iOS 8 güncellemesini nasıl alacağınızı öğrenmek için “Apple iOS 8 İşletim Sistemi Yayınlandı” başlıklı haberimizi okuyabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz