Şirketler tarafından gönderilen istenmeyen kampanya mesajları nihayet tarihe karışıyor. 1 Aralık’ta yürürlüğe girecek İleti Yönetim Sistemi (İYS) ile şirketler, kampanya mesajı göndermek için kullanıcılardan izin isteyecekler.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından kurulan İleti Yönetim Sistemi (İYS), 1 Aralık itibarıyla resmen yürürlüğe girecek. Söz konusu sistem ile birlikte şirketler, ticari mesajların yanı sıra bayram, yılbaşı gibi kutlama mesajları ve memnuniyet anketleri için kullanıcılardan izin almak zorunda kalacaklar. Aktarılan bilgilere göre kendisine ticari mesaj gönderilmesine izin veren kişilerin numaraları ya da e-posta adresleri, İYS’ye kayıtlı olacak. İYS’den onay almadan herhangi bir ticari mesaj gönderimi mümkün olmayacak.

Yeni sistemde onay vermeyen kullanıcıların ticari mesaj almayacağını ifade eden İleti Yönetim Sistemi A.Ş. Genel Müdürü Dr. Tolga Tüfekçi, “Ticari elektronik ileti gönderimi yapan tüm firmaların kaydolacağı ve sahip olduğu onayları sürekli güncel tutacağı bu sistemle vatandaşlar ticari ileti izinlerine tek noktadan ve kolaylıkla erişebilecek. Mesaj almak istemediklerini kapatırken diğer taraftan dilerse kampanyalarından haberdar olması istediği markalara da onay verebilecek.” diyerek kontrolün kullanıcıda olacağını ifade etti.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz