iTunes Radio iPhone Lock Screen Ad orijinal

Apple iTunes Radio, iOS 7 beta 1 sürümünde Apple iPhone kilit ekranına reklam getiriyor.

10 Haziran 2013 akşamı WWDC 2013 etkinliğinde Apple tarafından tanıtılan iOS 7, beta 1 sürümü ile geliştiricilere sunuldu. iOS 7 beta 1 sürümü şu anda geliştiriciler tarafından indirilebilir durumda.  Bu sürümün nasıl indirileceğini öğrenmek için “Apple iOS 7 Beta Geliştirici Sürümü Nasıl İndirilebilir?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. iOS 7 kararlı sürümü gelecek çeyrekte tüm kullanıcılar tarafından indirilebilir kılınacak.

iOS 7 beta 1 sürümünde fark edilen en büyük ve en ilginç değişiklik, yine çok yeni olan iTunes Radio uygulaması ile iPhone kilit ekranına gelen reklamlar. Bu reklamlar, Apple iPhone kilit ekranına gelen ilk reklam içeriği olma niteliği taşıyor. Bu reklam içerikleri tamamen iTunes uygulamasının kendisine ait. iTunes uygulamasını açarak Apple iPhone cihazınızda müzik dinlediğiniz sırada ekranınızı kilitleyerek müzik dinlemeye devam edebiliyorsunuz. iPhone cihazınızı uyandırdığınızda ise dinlediğiniz şarkının bulunduğu albüme ait kapak görünüyor. Apple Insider tarafından yayımlanan görsele göre kapak fotoğrafının altında sizi, iTunes uygulamasında dinlemekte olduğunuz şarkıyı satın almaya yönlendiren bir bağlantı mevcut. Bu bağlantı sadece $24.99 tutarında Apple iTunes Match hizmetine abone değilseniz görünmekte. Hizmete abone olanlar sadece albüm kapağını görmekteler.

Albüm satın almak isteyen iTunes Match aboneleri telefonda müzik uygulamalarını açarak satın alma işlemini gerçekleştirebilecekler. iTunes uygulamasının sağ tarafında müziği cihazınıza indirmenizi sağlayan bir ve fiyatın da yazılı olduğu bir bağlantı görülecek.

Bu belki iOS 7’nin beta sürümden çıkıp kararlı hale geçmesiyle kaybolabilir. Fakat şu anda Apple, iPhone ilk kilit ekranı reklam içeriğini almış durumda.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz