Teknoloji dünyasının son gözdesi olan giyilebilir teknoloji için firmalar fazladan mesai yapıyor. Google‘ın çıkardığı teknolojik gözlük Google Glass‘ın yanı sıra akıllı saatler de geliştirilmeye başlandı. Teknoloji tutkunlarının fazlası ile ilgisini çeken bu cihazlara Apple da kısa zaman içinde bir yenisini daha katacak gibi.

Apple imzalı iWatch akıllı saatin kısa süre içerisinde teknoloji pazarında olması bekleniyor. Yeni cihazın özellikle Eylül ayı içerisinde tanıtılması beklenen iPhone 6 ile lanse edileceği öne sürülüyor. Her ne kadar ilgi çeken bir cihaz olsa da iWatch, iPhone ailesinin yeni modelinin gölgesinde kaldı ve pek konuşulmadı.

Daha piyasaya çıkmadan teknoloji dünyasına damgasını vuran iPhone 6‘nın lansmanının yapılacağı tarihin 9 Eylül olarak netleşmesinden sonra Amerikalı blog yayıncısı John Gruber tarafından ortaya atılan iddialar tüm teknoloji dünyasında heyecana neden oldu.

John Gruber, Motorola imzalı akıllı saat Moto 3 için bir yazı paylaştı ve kısa zaman içinde bunun da tanıtılacağını belirtti. Bunun yanı sıra iWatch akıllı saatin de Eylül ayında yeni akıllı telefon ile birlikte tanıtılacağını ifade etti. Teknoloji dünyası Gruber’e fazlası ile güveniyor. Çünkü diğer Apple ürünleri ile ilgili tahminlerini de doğru çıkmıştı.

iwatch

iWatch Akıllı Saati Ne Zaman Satılacak ?

Apple tarafından gelen bilgilere göre ise tanıtım tarihi daha farklı. Apple analisti Ming-Chi Kuo iWatch akıllı saatinin üretiminin dahi Eylül’de başlayacağını ve tanıtımının ise en erken Aralık’ta yapılacağını belirtmişti. Cihaz için Re/Code ise Ekim ayını işaret etti.

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz