Bugün ki konumuz düzgün bir şekilde şarj edilmeyen bir piliniz var ise telefon şarj cihazınızda yada piliniz de sıkıntı olabilir. Peki bu sorunu nasıl düzeltebiliriz bundan bahsedeceğim.

Telefon Neden Düzgün Şarj Olmaz;

Do-It-Yourself USB bağlantı noktası düzeltmesi; Eğer sorun USB portu ve microUSB şarj cihazında ise yapmanız gereken telefonu kapatın mümkünse pili çıkarın cihazınızdaki USB bağlantı noktasındaki küçük sekmeyi kaldırın ve pilinizi tekrar takın.

Tüysüz, şeker ve tozları temizleyin; Telefonumuzu genelde cebimizde taşıyoruz ve o kısım pislenebiliyor temizlendiğinde USB bağlantısını normale döndürür.

Anahtar kabloları; Telefonunuz için gelen USB kablosunu değilde herhangi bir USB kablosu maalesef cihaza zarar verebilir. Farklı bir kablo deneyerek arızalı olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Adaptörü teşhis edin; Duvar prizi adaptörünü kontrol etmeniz gerekebilir.

Önce güvenlik; Telefonunuzu suyun yanında yada sıcak ve nemli ortamlarda şarj etmemeniz gerekir. Aldığınız kabloların güvenliğinden de emin olmalısınız.

 Pili değiştirin; Pillerin de bir ömrü var elbet 2 yıldan eskiyse eğer muhtemelen ömrü tükenmiştir.

Doğru kaynaktan elektrik alınması; Duvar prizinden şarj etmek, bilgisayardan şarj etmekten daha hızlıdır. Telefonunuzun yavaş şarj olması eğer bilgisayardan şarj ediyorsanız bundan da kaynaklanabilir.

Güncelleme veya geri alma; Güncellemeler eski aygıtı yen, yazılıma güncellerken pil ömrünüzü olumsuz etkileyebilir. Böyle bir sorun yaşarsanız Android eski sürümüne geri getirebilirsiniz.Ayarlar> Telefon hakkında bölümüne giderek te güncelleme gelip gelmediğine bakın bazen de güncelleme yapmadığınız için sıkıntı yaşayabilirsiniz.

 Kapatın; İnternetinizi kapatarak şarj edin, uçak moduna alabilir yada tamamen kapatabilirsiniz hızlı ve olumlu sonuç almak isterseniz.

Pilinizi kalibre edin; Cihazın içinde bulunan düşünce pil seviyesi yanlış olabilir. Pilinizi kalibre edebilir ve sonrasında tekrar deneyebilirsiniz.

Pil takımınızın voltajını ve amper değerini kontrol edin; Ücretsiz Amperaga uygulamasını indirin sonra çın ve şarj cihazınızı bağlayın arabirim yeşile dönmeli ve en üstte bulunan metin ”ölçme” demeli. Eğer siz bunları göremezseniz cihazınıza giden bir akım bulunmamaktadır.

Eğer akım tanımlanırsa o anda şarj aleti için minimum ve maksimum yükleme seviyeleri (milimetre cinsinden), gerilim ve maksimum akım da dahil olmak üzere şarj seviyelerini gösterecektir.

Hepsini yaptıktan sonra sonuç alamazsanız eğer güç noktasını açtığınız zaman iki kez kontrolünü sağlayın.

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz