Bilim kurgu filmlerini izlemeyi seviyorsanız eğer, haberimiz tam size göre. İşte başarılı yapımlardan bazı derlemeler…

Arkadaş muhabbetlerinde ve fizik teorilerinde rastlamış olduğumuz paralel evren hakkında iki cümle bile tüm dikkatleri üzerimize çekebiliyor. Çok daha fazla meraklı olanlar ise internet üzerinden araştırma yapıyor. Ancak okumayı değilde, izlemeyi seviyorsanız, doğru adrestesiniz..

İşte başarılı birkaç bilim kurgu filmi!

Yıldızlararası-Interstellar

Yıldızlararası’nda hem teknik hemde becerilerin çok yüksek olduğu Cooper, tarlalarda çiftçilik yaparak geçimini sürdürüyor. İki çocuğu olan ve güvenli bir hayat isterken, çok zor bir karar vermesi bekliyor. Daha fazla spoiler vermeyelim :)

Kelebek Etkisi – The Butterfly Effect

2002 yılında Evan Treborn, çok stresli günler geçirirken, neredeyse baygınlık geçirecek duruma gelir. Bu durumun sebebi ise geçmişinin çok karanlık olmasıdır. Çocukluk yıllarınca cinsel taciz gibi birçok kötü durumla yüzleşirken, psikolojik travmalar geçirmiştir.

Doctor Who

Aslında bu doktorun farklı bir doktor olduğunu söyleyelim. Hem adı hem kişiliği ve tavırları çok farklı. Rose Tyler adında bir kadın, doktor olarak tanınan biri ile tanışır ve hayatı tam anlamıyla değişir.

Karanlık Yolculuk – Donnie Darko

Genç bir adamın çok gizemli macerasını ele alan bu film 1988 yılında Donnie Darko adında bir genç ile bir yaratığın sırra doğru sürüklenmesinden yola çıkıyor. Yaratık genç çocuğu 28 gün 6 saat ve 42 dakika ile 12 saniye sonra dünyanın sonunun geleceğini söylemiş ve Donnie şoku bir türlü üzerinden atamamış.

Sizlerde yorum kısmından önerilerde bulunabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz