Unc0ver geliştirme ekibi, iPhone’u jailbreak yapmak için tescilli yardımcı programının dördüncü sürümünü tanıttı. Unc0ver 4.0 ile iPhone XS, XS Max, XR, 11, 11 Pro ve 11 Pro Max gibi yeni iPhone modellerini hackleyebilirsiniz. Yardımcı programın çalışması için iOS sürüm 13 veya üstü gerekir.

Unc0ver 4.0, eski iPhone modellerini desteklemez. Saldırıları için geliştiricilere Checkra1n yardımcı programını kullanmaları önerilir.

Unc0ver 4.0 kullanarak iPhone jailbreak nasıl indirilir

İOS 13.4 güncellemesini akıllı telefonunuza indirdiyseniz ancak henüz yüklenmediyse, Ayarlar → Genel → iPhone Depolama’ya giderek kaldırmalısınız. Akıllı telefonunuzu yeniden başlatın ve tüm değerli verileri yedekleyin.

Ardından, resmi siteden AltServer uygulamasını bilgisayara indirin, başlatın ve iPhone’u bir kabloyla bilgisayara bağlayın. Bundan sonra, menüdeki AltServer simgesini tıklatın, AltStar’ı Yükle’yi seçin ve iPhone’unuzun adını tıklatın. Sistem Apple kimliğinden bir kullanıcı adı ve parola isteyecektir, girilmeleri gerekir.

İPhone’un ana ekranında AltStore uygulama simgesi göründükten sonra akıllı telefonunuzdaki Safari tarayıcısını başlatın, Unc0ver.dev web sitesine gidin ve Unc0ver yardımcı programının en son sürümünü indirin. Tüm bu işlemler iPhone’un PC ile bağlantısı kesilmeden gerçekleştirilir.

Unc0ver yardımcı programını akıllı telefonunuza indirdikten sonra çalıştırın. Sistem, yardımcı programın nerede açılacağını önerir, AltStore’u seçmeniz gerekir. Daha sonra, jailbreak yardımcı programını yükleme işlemi başlayacaktır. Sertifika imzası almak için Apple Kimliği kullanıcı adınızı ve şifrenizi tekrar girmeniz gerekebilir.

İPhone’da Unc0ver uygulamasını başlatın, Jailbreak düğmesine basın ve kesmek için bekleyin. Bu işlem sırasında cihaz titreyecek ve ana ekranda Cydia simgesi görünecektir.

Bilgisayar korsanlığı işlemi sırasında bir hata oluşursa, telefonu yeniden başlatın, Unc0ver uygulamasını yeniden açın ve Jailbreak’e tekrar basın.

Unc0ver 4.0, iPhone’u Checkra1n yardımcı programından çok daha hızlı kesmenizi sağlar. Unc0ver, Windows ve macOS çalıştıran bilgisayarlarda bulunan AltServer’ı kullanır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz