Jailbreak’li cihaz nasıl sıfırlanır? Bugün sizlerden çok fazla gelen bu soruya yanıt vermek için elimizden geldiğince güzel ve anlaşılır bir haber oluşturmak istiyoruz. Hadi başlayalım…

Jailbreak nedir?

Jailbreak aslında hapishaneden kaçış anlamına gelir. Apple bildiğiniz gibi Samsung ve diğer Android cihazlar gibi çok fazla müdahale edilecek bir cihaz değil. Çünkü izin yok. Jailbreak işlemi ise bu korumadan dışarı çıkmanızı ve Android gibi daha fazla özelleştirme yapmanızı sağlar.

Jailbreak’li cihaz nasıl sıfırlanır?

Jailbreak yapılan cihazı sıfırlamak için bir kaç yol vardır. Bu yollardan en sağlıklı olan ise iTunes kullanmaktır. Ancak Jailbreakli sürümü kaybetmek istemezseniz Semi Restore kullanmanız gerekiyor.

Yıl 2019 olduğu için artık iOS 12 bile kullanan pek fazla kişi kalmadığı için iOS 13 ve üstü kullanan arkadaşlara daha fazla hitap etmemiz gerekiyor. Çünkü eski kullanıcılar uzun süredir kullanıyor ve birçok bilgiye sahip. Yeni kullanıcıların %90’ı ise iOS 13 ve üstünü kullanıyor.

Jailbreak kullanıcıları cihazlarını sıfırlamak ve temizlemek isterse eğer, iTunes ile bağlantı kurun ve cihazı yeniden kurun. Eğer cihaz son sürümde ve güncelleyemezseniz, https://ipsw.me/product/iPhone bu adres üzerinden uygun yazılımı indirin.

Daha sonra iTunes ile telefon kablosunu bağlamadan önce telefonu kapatın ve home tuşuna basılı tutarak kabloyu takın. Daha sonra geri yükle diyerek indirdiğiniz dosyayı seçin. Hepsi bu kadar. Telefon ilk fabrikadan çıkar gibi temizlenecektir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz