Bugün sizlerle sevilen ve korkunç film karakteri olan jokeri ele alacağız.

Bundan önceki filmlerinde farklı isimlerle rolünü canlandıran palyaçonun kralı bu sefer karşımıza Joaquin Phoenix’in oldukça farklı performansıyla bizlerle buluşacak.

En sevilen kötü karakteri canlandıran joker sadece çizgi romanlarda kalmamış beyaz perde ve TV’yle de seyircilerle buluşmuştur.

Joker karakteri birden fazla sanatçı tarafından filmlerde ve animasyon dizilerinde,filmlerinde  canlandırılmıştır. Ancak sevilen sanatçılar tarafından rol alınan Joker hayranları için her zaman daha farklı olmuştur.

Batman bu isimlerden sadece bir tanesi ve yeri herkesten daha farklı.

The Animeted Series’deki muhteşem seslendirmesiyle Mark Hamill olacaktır. Hamill daha öncede Star Wars evreninde Luke Skywalker’ı canlandırmıştı.

Hamill 1992-1995 yıllarında yayınlanan animasyon dizisinde 15 bölüm Jokeri sesiyle canlandırmıştı.

Joker sadece çizgi roman okurlarına hitap etmeyip beyaz perdede bu işi seyirciyle buluşturmuştur.

Beyaz perdede suçun palyaço kralını canlandıran sanatçılar; Cesar Romero, Jack Nicholson, Jared Leto ve seyirciyi muhteşem performansıyla etkileyen Heath Ledger ön sıralarda yer alıyor.

Ve yeni jokerimiz: Joaquin Phoenix bu saydığımız oyuncular arasında artık Joaquin Phoenixide görebilicez. Bu filmin hem yazarı hem yönetmeni Todd Philips’in yeni joker filminde Robert De Niro da filme hayat verecek olanlardan.

Jokerin yeni filminde seyircilerin hiç karşılaşmadığı bir Jokerle karşılaşacağını umuyoruz.

Ne zaman çıkacak?

Bu filmde  Jokerin kendi iç dünyasıyla buluşucaz . Bu dünyayla bizi buluşturacak olan Joaquin Phoenix daha önceden deneysel işlerde bulunduğu için bu filmde bizi nasıl bir Joker bekliyor oldukça heyecanlanıyoruz.

Joker filmi 4 Ekim tarihinde hem tüm dünyada hem de ülkemizde seyircisiyle buluşucaktır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz