Herhangi bir teknolojik bilişim cihazı alıyorsak kesinlikle internet bağlantısı ilk ihtiyaç duyduklarımızdan. Zira dünyayla iletişimimizden öte artık çevremizdekilerle bağlantı kurmak için dahi interneti arıyoruz. Eskiden telefonlar aramızdaki bağlantıyı sağlarken artık daha ucuza mal edilen ve beklenen hız ihtiyacını da karşılayan ağ, müthiş hizmetler sunmakta. Tanımadığınız kişilerle tanışabileceğiniz, aradığınız tüm bilgileri, verileri rahatlıkla bulabileceğiniz ve kendinize yeni şeyler katabileceğiniz, ufkunuzu açabileceğiniz yegane platform. Son 10 yılı baz aldığımızda sosyal medya, internet yönetimi, network gibi çeşitli noktalarda onlarca meslek alanı da oluştu. Böylece buralarda fazlaca zaman geçiren ve insan yönetimini, reklamları, pazarlama stratejilerini sanal dünyaya taşımayı başaranlar masalarının başından binlerce liralk pastanın ortağı oluyor. Birçok resmi, özel kurum da buralarda varlık göstererek ülkelerdeki her türlü kitleye ulaşabilme imkanı yakalıyor. Böylece ürünlerini satabilme, getiri sağlayabilme verimine ulaşıyor. Yine web site yayıncıları, ortak platformlarda hesap oluşturanlar da ürün satabildiği gibi reklam da yayınlayıp karşılığında para alıyor. Kısacası minör detayından majör noktalarına dek geniş skalada binlerce insanın mesleği, milyonlarca insanın da eğlence, iletişim adresi. Fakat buraya bağlantı sağlamak için de cihazınızın internet bağlantısına sahip olması gerekiyor. Servis sağlayıcılardan veya mobil hizmet sunan yerlerden paketler, kampanyalar satın alabildiğiniz gibi kablosuz bağlantı dediğimiz Wi-Fi seçeneğinden de faydalanabilirsiniz. Evinizde veya çevrenizde Wi-Fi noktası varsa şifreyi girerek (bazen de şifre olmayabilir) internet ağına girebilirsiniz. Bazı durumlarda kablosuz bağlantı Wi-Fi hatası yaşansa da sorunu çözmek mümkün.

Çeşitli bağlantı sorunları teknolojik cihazların kaçınılmaz problemlerindendir. Zira sürekli olarak bir yerlerle bağlantı kurarak etkileşim halindeyiz. Aksi taktirde ne akıllı telefonların ne tablet bilgisayarların ne de masaüstü – dizüstü bilgisayarların bir mahiyeti kalır. Bununla beraber internet erişiminden öte eğer aradaki iletişim sağlanamazsa dosya aktarımı da imkansızlaşıyor. Bu da sadece keyfi amaçlarla kullandığımız ve yapmak istediğimiz veri taşıma, film – müzik göndermenin ötesinde iş dünyasında da başımızı ağrıtabilir. Kısacası eğer ara ara da yaşıyor olsanız kablosuz bağlantı Wi-Fi sorunu hemen halletmek işleriniz kolaylaştıracaktır. Peki biz bu bahsettiğimiz durumu söylediğimiz hangi platform özelinde ele aldık? Sektördeki pek çok çözüm gibi bizler de Android mobil işletim sisteminde kayda değecek biçimde anlattık. Kullanıcı kitlesinin yoğunluğu hem bize hem de piyasada çalışan kişilere, sitelere Android telefonlarda çokça karşılaşıldığı söylenince buna yöneldik.

Kablosuz Bağlantı Wi-Fi Sorunu Çözümü

Bağlantı sorunu her zaman tek nedene bağlı değildi. Bundan dolayı aşağıda belirteceğimiz durumları teker teker gözden geçirmelisiniz. Cihazınızla, internetle veya Wi-Fi noktasının ortak erişimiden kaynaklıdır.

Öncelikle telefonun hangi modda çalıştığını kontrol edin. Zira uçak modunda çalıştırrsanız Wi-Fi ve benzeri hemen hemen tüm uygulamalar, işlemler de devre dışı kalacaktır. Dolayısıyla normal moda almanızı tavsiye ederiz.

Mod değişiminin ardından cihazdan mı kaynaklanıyor sorusunu yanıtlamak adına telefonu kapatıp açın. Yine modemi de kapatıp açarak iki cihaz da açılınca 30 saniye kadar bekleyip bağlantı kurmayı deneyin.

Üstteki aşamalardan sonra da erişim sağlanamadığında telefona Wi-Fi’yi unutturup tekrardan tanıtın.

kablosuz-baglanti-wi-fi-sorunu-nasil-cozumu

Bir sonraki kısımda gerekli depolamaları ve önlemleri alarak akıllı aygıtınızı fabrika ayarlarına döndürün. Yapılan kullanıcı işlemlerinden arındırılarak ilk günkü haline döneceğinden muhtemelen erişim de gerçekleşecektir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz