Dizüstü olan bilgisayar ve akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber artık kablolu internet kullanımı çok az denilecek bir orana sahip. Bu bakımdan kablosuz internet önemi ciddi bir boyuta gelmiş durumda.

En fazla kullanılan kablosuz bağlantı çeşidi Wi-Fi bağlantısı kablo sorunları olmadığı için bizi rahatlatmış olsa bile, bazı zamanlarda bağlantı kopukluğu sorunlarıyla insanı çileden çıkarabiliyor. Peki kablosuz internetin kopukluğunun düzelmesi için ne yapılır? İşte detaylar…

Kablosuz Wi-Fi bağlantı kopma sorunu nasıl çözülür?

Eğer kablosuz bağlantıda kopma sorunları yaşıyorsanız, ilk önce modeminizi kapatıp yeniden açın. Bu işlemi yaparken bir yandan da modemde ki kabloların doğru takıldığına ve tam takıldığına emin olun. Kablolarda yıpranma olup olmadığına bakın. Eğer telefon hatlı bir internet kullanıcısıysanız, sprinter adlı küçük kutuyu kontrol edin ve kabloları çıkarıp yeniden takın.

Sorun devam ettiği taktirde, müşteri hizmetlerini arayın ve sorunu kendilerine iletin. İnternet bağlantısı koptuğu an hemen modemin yanına gidin ve ışıkların söndüğü veya yanıp söndüğünü not alın. Çünkü, ADSL lambası sönmüşse, internet servis sağlayıcısından kaynaklı bir sorun olduğu anlaşılır. Durum böyle olunca reset atmak çözüm olarak denenebilir. Eğer internet ışığı sönmüşse, tekrar reset yöntemini deneyebilirsiniz.

Modemlerde kanal ayarı yapılması ciddi önem taşır. Arayüz kanal ayarı olarak 11 veya 13 olarak tercih edilmelidir. Tüm bunlara rağmen sorun çözülmez ise, arıza kaydı oluşturmanız gerekiyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz